Sondaż IBRiS: PiS nadal mocnym liderem

Partię rządzącą popiera 37,7 proc. Polaków.

Platforma Obywatelska, główny rywal PiS, cieszy się poparciem na poziomie 19,1 proc. ankietowanych. Kukiz ’15 pozostaje trzecią siłą polityczną z wynikiem 8,1 proc. poparcia, a do Sejmu weszłaby jeszcze Nowoczesna (7,3 proc.) oraz PSL (5,1 proc.). SLD również znalazłoby się w Sejmie z poparciem 5 proc. wyborców.

Jak wynika z najnowszego sondażu przeprowadzonego przez IBRiS, lewicowa partia Razem, choć zyskała 2 punkty procentowe, cieszy się poparciem na poziomie 4,3 proc. ankietowanych. Partia Wolność Janusza Korwin-Mikkego mogłaby liczyć na 1,2 proc. głosów.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Udział w wyborach zadeklarowało 58,9 proc. ankietowanych. Sondaż przeprowadzono w dniach 17-18 listopada metodą telefoniczną CATI na reprezentatywnej grupie 1100 dorosłych Polaków.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Sondaż IBRiS: 50 proc. badanych chce zmiany premiera

Kresy.pl / Onet.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz