Najnowszy sondaż IBRiS wskazuje, że Polacy dobrze ocenili postawę rządu i prezydenta w kontekście nowelizacji i podpisania ustawy o IPN.

Jak informuje dziennik “Rzeczpospolita”, na zlecenie którego przeprowadzono sondaż, “W badaniu dobrze pracę Andrzeja Dudy ocenia 57 proc. ankietowanych, źle – 38 proc. Sondaż przeprowadzono w dniach 15–16 lutego tego roku, czyli już po podpisaniu nowelizacji ustawy o IPN przez prezydenta. W porównaniu z poprzednim miesiącem Andrzej Duda zyskał ponad 8 pkt proc. Liczba wyborców źle oceniających jego działalność spadła w tym samym czasie o ponad 6 pkt proc. To pokazuje, że nie tylko elektorat PiS, ale i zapewne wyborcy innych formacji (np. Kukiz’15) pozytywnie ocenili decyzję, by ustawę podpisać.”

Pracę premiera Mateusza Morawieckiego dobrze ocenia ponad 55 proc. ankietowanych, źle – 30 proc. “Rzeczpospolita” zaznacza jednak, że sondaż został przeprowadzony jeszcze przed wybuchem kontrowersji związanych z wypowiedzią premiera na Monachijskiej Konferencji Bezpieczeństwa, gdzie padło stwierdzenie o „żydowskich sprawcach”

Nawet nie biorąc pod uwagę sobotniej wypowiedzi, premierowi w najnowszym sondażu przybyło jednak ponad 6 pkt. proc. negatywnych ocen badanych.

“Politycy PiS, z którymi rozmawialiśmy, zwracają uwagę, że to premier Morawiecki w ostatnich tygodniach wziął na siebie główny ciężar działań politycznych i dyplomatycznych wokół nowelizacji ustawy o IPN. To ma mieć wpływ na jego pozycję wśród wyborców, zwłaszcza elektoratu Zjednoczonej Prawicy” – ocenia “Rzeczpospolita”.

Kresy.pl / Rzeczpospolita

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply