Gdyby wybory odbyły się w najbliższy weekend Prawo i Sprawiedliwość wciąż mogłoby liczyć na najlepszy wynik wśród wszystkich ugrupowań – pokazują wyniki nowego badania pracowni Estymator dla serwisu DoRzeczy.pl. Wyniki pokazują jednak, że żadne ugrupowanie nie mogłoby liczyć na samodzielną większość.

Ankietowanym zostało zadane następujące pytanie: „Gdyby w najbliższą niedzielę odbywały się wybory do Sejmu na którą z poniższych partii, bądź koalicji partii, oddał/a/by Pan/i swój głos?” – informuje portal „Do Rzeczy”. Odpowiedzi pokazują, że Prawo i Sprawiedliwość może liczyć aktualnie na 37,4 proc. poparcia (spadek o 1 p.p. w porównaniu do poprzedniego badania). Na drugim miejscu znalazła się Koalicja Obywatelska (Platforma Obywatelska, Nowoczesna, Zieloni, Inicjatywa Polska) z wynikiem 21,5 proc. poparcia (spadek o 0,3 p.p.). Trzecie miejsce zająłby ruch Szymona Hołowni Polska 2050 z wynikiem 16,2 proc. poparcia (wzrost o 1,6 p.p.).

W Sejmie znalazłyby się również: Lewica (Sojusz Lewicy Demokratycznej, Wiosna, Razem) – 9,7 proc. poparcia (spadek o 1,4 p.p.), Konfederacja – 7,1 proc. poparcia (wzrost o 0,4 p.p.), a także PSL-Koalicja Polska – 5,4 proc. poparcia (wzrost o 0,2 p.p.).

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Zobacz także: Były współpracownik oskarża Gowina o rozmowy z Tuskiem

Ugrupowanie Kukiz’15 znalazłoby się poniżej progu wyborczego z wynikiem 2,4 proc. poparcia (wzrost o 0,4 p.p.). 0,3 proc. badanych wybrało odpowiedź „inni” (wzrost o 0,1 p.p.).

Gdyby przeliczyć te wyniki na mandaty, Prawo i Sprawiedliwość otrzymałoby 211 miejsc w Sejmie, Koalicja Obywatelska – 102, Polska 2050 – 77, Lewica – 38, Konfederacja – 19, PSL-Koalicja Polska – 12, „Inni” – 1.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Zobacz także: Sondaż IBRiS dla „Rz”: PiS bez większości w Sejmie

Szacowana frekwencja wyniosłaby 57 proc.

„Badanie przeprowadzono w dniach 12-13 lutego 2021 r. na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1022 dorosłych osób metodą wspomaganych komputerowo wywiadów telefonicznych CATI. W prezentowanych wynikach uwzględniono wyłącznie osoby, które zadeklarowały, że będą głosować i określiły na jaką partię w wyborach do Sejmu będą głosować. Szacowana frekwencja wyborcza wyniosłaby 57%” – informuje portal „Do rzeczy”.

dorzeczy.pl / Kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz