Wyniki sondażu United Surveys dla RMF FM i „Dziennika Gazety Prawnej” pokazują, że Prawo i Sprawiedliwość notuje duże spadki poparcia. W porównaniu z wrześniowym badaniem, poparcie dla partii rządzącej deklaruje 10 proc. respondentów mniej.

Gdyby wybory odbyły się w najbliższą niedzielę, na PIS zagłosowałoby 30,9 proc. respondentów – podaje portal „RMF24”. Pokazuje to duży – 10 – procentowy – spadek w porównaniu z wrześniowym wynikiem – 40,5 proc.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przeakż 1% podatku

Czytamy, że wyborcy, którzy przestali popierać PIS, odpłynęli w kierunku niezdecydowanych – aktualnie 15,4 proc. We wrześniowym badaniu 9,4 proc. respondentów deklarowało się jako niezdecydowani.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Chęć głosowania na Koalicję Obywatelską deklaruje aktualnie 25,3 proc. respondentów.

Ruch Polska 2050 Szymona Hołowni osiągnąłby według badania wynik 14,7 proc.

Do Sejmu weszłaby także Lewica z wynikiem 6 proc.

Konfederacja straciła 1,8 proc. i według badania nie weszłaby aktualnie do Sejmu – 4,9 proc.

Pod progiem uplasowałoby się również Polskie Stronnictwo Ludowe – 2,7 proc.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Opisane powyżej badanie nie jest jedynym, w przypadku którego widać spadek poparcia dla partii rządzącej.

Według najnowszego sondażu IBRIS dla WP, Prawo i Sprawiedliwość mogłoby liczyć na 29 proc. głosów, Koalicja Obywatelska zaś – na 24 proc. Oznacza to, że w porównaniu do poprzedniego sondażu poparcie PIS spadło o 7,1 pkt proc.

Również CBOS podał w piątek, że gdyby wybory parlamentarne odbywały się w ostatniej dekadzie października, na PiS (wraz z Solidarną Polską i Porozumieniem) zagłosowałoby 31 proc. badanych. To aż o 9 pkt. procentowych mniej niż w poprzednim badaniu wykonanym na przełomie września i października.

rmf24.pl / Kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz