Według sondażu przeprowadzonego przez CBOS w Sejmie znalazłyby się cztery partie polityczne. PiS wciąż z dużą przewagą nad PO.

Na Prawo i Sprawiedliwość gotowych zagłosować jest 41 proc. badanych przez CBOS. Oznacza to spadek o cztery punkty procentowe w porównaniu do poprzedniego badania. Notowania PiS nie zmieniały się od sierpnia do października. Jest to kolejny miesiąc w którym partia Kaczyńskiego traci w sondażu.

Na PO swój głos oddałoby 18 proc. ankietowanych przez CBOS, co oznacza wzrost o jeden punkt procentowy w porównaniu do listopada. Największy wzrost poparcia dotyczy jednak Nowoczesnej. Na partię kierowaną obecnie przez Katarzynę Lubnauer zagłosowałoby 11 proc. zapytanych osób. Jest to wzrost aż o 6 punktów procentowych niż w listopadzie.

ZOBACZ TAKŻE: Sondaż: 49 proc. Polaków zadowolonych z pracy premier Beaty Szydło

W parlamencie znalazłoby się jeszcze miejsce dla ugrupowania Kukiz’15, na zagłosowałoby 7 proc. wyborców. Oznacza to spadek o jeden punkt procentowy.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Poza parlamentem znalazłoby się PSL i SLD z poparciem na poziomie 3 proc. Po 2 proc. ankietowanych oddałoby głos na Partię Razem i Wolność Janusza Korwina Mikke.

Udział w wyborach zadeklarowało 68 proc. ankietowanych, 14 proc. waha się, a 18 proc. nie wzięłoby udziału w głosowaniu. CBOS przeprowadził sondaż w dniach 1-7 grudnia 2017 roku, na losowej grupie 925 dorosłych mieszkańców Polski.

Kresy.pl / wprost.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz