CBOS: 49 proc. Polaków zadowolonych z pracy premier Beaty Szydło

Wyniki CBOS ukazują, że notowania Rady Ministrów uległy w listopadzie pogorszeniu.

Zadowolenie z tego, że Beata Szydło stoi na czele rządu, wyraża 49 proc. badanych. To spadek o 4 punkty proc. porównaniu z badaniem z października. Niezadowolonych, z kolei, jest 37 proc. respondentów i jest to wzrost o 2 punkty proc.). Niezdecydowanych jest 14 proc. badanych.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

6604 PLN    (30.01%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

W listopadzie do zwolenników rządu zaliczało się 40 proc. badanych (spadek o 4 punkty proc.), a do przeciwników Rady Ministrów zaliczyło się 31 proc. badanych (wzrost o 3 punkty proc.) Obojętność wobec rządu wyraziło 27 proc. ankietowanych.

„Poprawiające się od kilku miesięcy notowania rządu w listopadzie uległy pogorszeniu1. Mimo to urzędujący gabinet po dwóch latach swojej działalności ma więcej zwolenników niż przeciwników, a zadowoleni z tego, że na czele rządu stoi Beata Szydło oraz z efektów jego pracy, a także prowadzonej przezeń polityki gospodarczej wyraźnie przeważają nad niezadowolonymi” – poinformował CBOS.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Sondaż IBRiS: PiS liderem, lecz traci

Z badania wynika również, że perspektywę poprawy sytuacji gospodarczej w wyniku podejmowanych przez rząd działań dostrzega 51 proc. ankietowanych. Nie dostrzegających poprawy jest 39 proc. respondentów, a niezdecydowanych było 10 proc. ankietowanych.

Badanie „Aktualne problemy i wydarzenia” przeprowadzono metodą wywiadów bezpośrednich (face to face) wspomaganych komputerowo (CAPI) w dniach 2–12 listopada 2017 roku na liczącej 1016 osób reprezentatywnej próbie losowej dorosłych mieszkańców Polski.

Kresy.pl / PAP

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz