Sondaż IBRiS: PiS liderem, lecz traci

PiS w najnowszym sondażu IBRiS ma 37 proc. poparcia i traci prawie 3 pkt poparcia w stosunku do październikowych wyników.

Platformę Obywatelską popiera 20 proc., Kukiz ’15 9 proc., a na Nowoczesną chce głosować 7 proc. ankietowanych. Do Sejmu weszłyby również SLD i PSL z poparciem na poziomie 6 proc. badanych. Z najnowszych badań wynika, że coraz więcej badanych deklaruje chęć udziału w wyborach. Spodziewana frekwencja mogłaby wynieść 63,5 proc., czyli o ponad 6 pkt proc. więcej niż miesiąc temu.

„Wygląda na to, że badanie preferencji w listopadzie jest niezłym punktem wyjścia zmian, na które zanosi się w rządzie PiS, a także ustanowienia wyborczej współpracy, nad czym pracuje opozycja. Prezes Jarosław Kaczyński, jak słychać nieoficjalnie ze strony polityków PiS, wie, także z badań wewnętrznych, że ostatnio wizerunek premier Szydło i całego rządu zaczyna lekko szarzeć, co wpływa też nie najlepiej na obraz partii. To może więc być najistotniejszym powodem planowanej rekonstrukcji rządu” – informuje „Rzeczpospolita”, na której zlecenie wykonano sondaż.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Sondaż IBRiS: 50 proc. badanych chce zmiany premiera

Kresy.pl / Rzeczpospolita

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz