Prawo i Sprawiedliwość cieszy się, według sondażu CBOS, ponad dwukrotnie większym poparciem od drugiej Platformy Obywatelskiej.

Według sondażu przeprowadzonego przez CBOS w Sejmie znalazłoby się pięć ugrupowań. Na Prawo i Sprawiedliwość zagłosowałoby 44 proc. osób deklarujących udział w głosowaniu. Na drugim miejscu uplasowała się Platforma Obywatelska z 19 proc. poparcia. Trzecią siłą w Sejmie zostałoby ugrupowanie Kukiz’15 z 8 proc. Nowoczesna zanotowała 6 proc., a PSL 5 proc.

W porównaniu do zeszłego miesiąca poparcie dla PiS wzrosło o 2 punkty procentowe. Z kolei poparcie PO spadło 1 punkt proc. w stosunku do badania CBOS z sierpnia. Poparcie dla Kukiz’15 i Nowoczesnej pozostało bez zmian. Próg wyborczy przekroczyłoby PSL, którego poparcie wzrosło o jeden punkt procentowy.

ZOBACZ TAKŻE: CBOS: Poglądy prawicowe i centrowe są wśród młodych Polaków popularniejsze niż lewicowe

Poza parlamentem znalazłoby się ponownie SLD z 3 proc. poparcia (spadek o 1 punkt procentowy), Partia Razem – 2 proc. (bez zmian), oraz ugrupowanie Wolność Janusza Korwin Mikke z 1 proc. – (spadek o 1 punkt proc.)

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Niezdecydowanych co do tego na kogo zagłosować jest 12 proc. badanych.

Udział w wyborach zadeklarowało 69 proc. respondentów – tyle samo badanych, co w sierpniu.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Sondaż: PiS z najwyższym poparciem od czasu wyborów

CBOS komentując wyniki własnego sondażu stwierdza: Trwa dobra passa rządzących – we wrześniu PiS osiągnął rekordowe poparcie ponad dwóch piątych zdeklarowanych wyborców. Od dwóch miesięcy obserwujemy w notowaniach rządzącej partii słaby trend wzrostowy. Partie opozycyjne pozostają w defensywie. Oba najbardziej liczące się ugrupowania opozycyjne – PO i Nowoczesna – łącznie mają wynik daleko odbiegający od notowań partii rządzącej (25 proc. wobec 44 proc.), choć jeszcze niedawno ta różnica nie była tak znacząca.

Badanie zostało przeprowadzone metodą wywiadów bezpośrednich wspomaganych komputerowo w dniach 7-14 września 2017 r. Reprezentatywna próba losowa dorosłych mieszkańców Polski liczyła 985 osób.

kresy.pl / tvpparlament.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. Avatar
    lp :

    Panie Szczerski, nie żebym bronił łajno pełowskie ale twoi kumple z pisu wcale nie są mniej antypolscy z tym włażeniem w du()ę banderowcom i nie tylko, co się dzieje z wielką szkodą dla Polski. Zróbcie porządek u siebie bo w wyborach popłyniecie jak g()no w klozecie.