Podlaska Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) i Centralne Biuro Śledcze Policji (CBŚP), pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Siedlcach, rozbiły zorganizowaną grupę przestępczą. Zatrzymani wprowadzali do obrotu gaz grzewczy jako napędowy LPG, bez opłacania należnych opłat i podatków – poinformowała KAS w piątek.

W ramach akcji zatrzymano 17 osób i przeszukano 70 obiektów. Wzięło w niej udział blisko 190 funkcjonariuszy. W komunikacie podkreślono, że członkowie grupy przestępczej wprowadzali do obrotu gaz grzewczy jako gaz do zasilania silników spalinowych, czyli paliwo samochodowe. Nielegalne zmiany przeznaczenia gazu odbywały się bez odprowadzania należnego podatku VAT, akcyzowego i dochodowego. Sprzedaż gazu pomiędzy współpracującymi podmiotami, m.in. stacjami LPG, odbywała się najczęściej bez faktur VAT lub ilość zakupionego gazu jako paliwa w dokumentacji była znacznie zaniżona.

Zaznaczono, że członkowie grupy mogli działać od kilku lat na terenie 4 województw. Oszacowano, że w okresie tylko sześciu miesięcy, Skarb Państwa mógł być narażony na straty ponad 4 mln zł. Trwają wyliczenia strat, jakie mógł ponieść Skarb Państwa w całym okresie działania grupy.

Zobacz także: Międzynarodowe oszustwo paliwowe wykryte przez KAS

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Zobacz także: KAS wykryła w kolejnych spółkach milionowe nieprawidłowości w podatku CIT i VAT

Akcja KAS i CBŚP odbyła się w woj. mazowieckim, warmińsko-mazurskim, pomorskim i kujawsko-pomorskim. Wzięło w niej udział blisko 190 funkcjonariuszy. Zatrzymanych zostało 17 podejrzanych. Przeszukano ponad 70 miejsc zamieszkania, użytkowania i siedzib podmiotów gospodarczych. Zabezpieczono dokumentację, komputery, nośniki danych i telefony.

“Zatrzymanym przedstawiono zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz przestępstw określonych w kodeksie karnym skarbowym. Dodatkowo trzy osoby usłyszały zarzut kierowania grupą. Sąd podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu siedmiu osób” – informuje KAS.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

gov.pl / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply