Sikorski i Bildt w Gruzji

Ministrowie spraw zagranicznych Polski i Szwecji rozpoczynają dzisiaj dwudniową wizytę w Gruzji. Radosław Sikorski oraz Carl Bildt spotkają się z gruzińskim prezydentem Micheilem Saakaszwilim, gruzińskimi ministrami spraw zagranicznych spraw zagranicznych i integracji europejskiej oraz z miejscową opozycją. Wezmą też udział w naradzie gruzińskich ambasadorów.

Szefowie dyplomacji Polski i Szwecji będą w Tbilisi rozmawiać przede wszystkim o zaplanowanych na październik wyborach parlamentarnych oraz o integracji Gruzji z Unią Europejską. Ministrowie otworzą również sztab Europejskiej Misji Obserwacyjnej, która ma monitorować sytuację na zapalnym pograniczu Gruzji z Abchazją oraz Osetią Południową.

IAR/KRESY.PLZbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz