Straż Graniczna poinformowała w poniedziałek, że poprzedniej doby – w niedzielę – odnotowano 346 prób nielegalnego przekroczenia granicy z Białorusi do Polski. Wobec 58 osób wydano postanowienia o opuszczeniu terytorium Polski. Zatrzymano też za pomocnictwo 3 osoby – 2 obywateli Syrii i obywatela Gruzji.

W niedzielę 21.11 granicę polsko-białoruską próbowano przekroczyć 346 razy. Wobec 58 osób funkcjonariusze SG wydali postanowienia o opuszczeniu terytorium Polski. Pozostałym próbom zapobieżono. Za pomocnictwo zatrzymano 3 osoby: 2 ob. Syrii i ob. Gruzji – podała w poniedziałek Straż Graniczna. 

W niedzielę Ministerstwo Obrony Narodowej opublikowało film, na którym widać chłopca, który rozmawia z białoruskimi służbami. „Dziecko prosi funkcjonariuszy o zgodę na atak kamieniami w stronę naszych żołnierzy”.

W sobotę na odcinku ochranianym przez Placówkę SG w Czeremsze grupa około 100 bardzo agresywnych imigrantów próbowała wedrzeć się do Polski. Cudzoziemcy byli przywiezieni pod granicę przez służby białoruskie.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

W piątek związany z białoruską opozycją kanał Nexta TV zamieścił w sieci krótkie nagranie. Przedstawia ono, jak można sądzić, rodzaj prostego szkolenia z zasad i technik atakowania obcych funkcjonariuszy.

Dodajmy, że w wywiadzie dla BBC Aleksandr Łukaszenko przyznał, że białoruskie służby pomagały migrantom nielegalnie przedostawać się do Polski.

Zobacz także: Pijani funkcjonariusze białoruskich służb na granicy [+VIDEO]

Kresy.pl

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply