Zdaniem senatora PiS Mieczysława Golby, uchwała lwowskiego samorządu ws. legalności powrotu lwów na Cmentarz Orląt Lwowskich i stwierdzenie, że mogą one mieć „antyukraiński charakter”, pokazują niechęć władz Lwowa wobec polski.

Wczoraj władze obwodu lwowskiego przyjęły uchwałę, przygotowaną z inicjatywy neobanderowskiej partii Swoboda. Stwierdzono w niej, że zarówno demontaż słynnych posągów lwów na Cmentarzu Orląt Lwowskich, jak również ich przywrócenie, zostały przeprowadzone „z pominięciem procedur”. Zdaniem deputowani, powrót lwów na swoje miejsce mieć wydźwięk antyukraiński.

Przeczytaj: Ukraińscy samorządowcy: lwy z Cmentarza Orląt Lwowskich mogą mieć „antyukraiński charakter”

Zdaniem senatora PiS Mieczysława Golby, tego rodzaju działania pokazują niechęć ukraińskich władz Lwowa wobec Polski.

„Chcą sprawdzać i chcą kontrolować. Przecież wiemy, że jeśli to władze sowieckie usunęły, to teraz byłyby stratne. Tu bardziej chodzi o motyw religijny, niż taki, który miałby teraz uderzyć w państwo ukraińskie. Przede wszystkim sytuacja wygląda tak, że istnieje duża niechęć ze strony władz Lwowa. Tam w większości rządzi partia Swoboda, czyli ugrupowanie niechętne dla Polski i Polaków, a wiemy jakie plany mają ci skrajni nacjonaliści wobec Polski” –powiedział senator Golba, cyrowany przez RIRM.

RIMR / Kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
7 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

 1. azar
  azar :

  Żal im doope ściska, że cmentarz ten to chyba jedyne miejsce nie nazwane im. bandery.
  A ty durny PiSie nadal wspieraj ten banderowski kraj a niedługo twoj nowy przyjaciel wbije nam po raz kolejny siekiere w plecy.
  Postępujecie z banderowcami tak samo jak zachód z muzułmanami. Ta sama głupia, zgubna polityka.

 2. zefir
  zefir :

  Senatorze Miecz.Golba,pańska dignoza o niechęci,wręcz wrogości banderowskich szczurów do Polski jest słuszna i trafna.Rzecz w tym,że ta diagnoza nie ma najmniejszego znaczenia dla lwowskich wielbicieli OUN-UPA-Bandera,potomkówbestialskich morderców setek tysięcy Polaków z wykorzystaniem wideł,siekier,noży ,cepów i orczyków,sztachetów,drutu kolczastego,studni,wrót stodół,ze szczególnym umiłowaniem riezania jeszcze nienarodzonych dzieci.To ta zwyrodniała swołocz dziś decyduje o lokalizacji lwów ,symbolów polskiego Lwowa.Okupacyjna chachłacka dzicz ma czelność wieścić o „antyukraińskim charakterze”,czegoś co nigdy nie było ukraińskie gdyżnigdy wcześniej nie było tworu państwowego,zwanego banderowską ukrainą.Ta arogancja banderowskiego morderczego śmiecia wynika tylko z jednego:z przekonania,że polski rusofobijny rząd,bez względu na jego chucię polityczną,znieważy pamięć ofiar OUN-UPA i opowie się zgodnie z doktryną Giedroycia za zbrodniarzami banderowcami i szaulisami.Ta banderowska arogancja coraz bardziej zbliża się do politycznych praktyk PiS-dzielstwa.