Sekretarz obrony USA z wizytą w Izraelu

Sekretarz obrony USA Lloyd Austin przybył  do Izraela w ramach kontunuowania polityki przywrócenia Stanów Zjednoczonych do porozumienia nuklearnego z 2015 roku – poinformował w niedzielę Middle East Monitor.

Jak poinformował w niedzielę portal Middle East Monitor, dwudniowa wizyta ma miejsce, gdy administracja prezydenta Joe Bidena rozpoczyna rozmowy w sprawie ponownego przyłączenia się do porozumienia nuklearnego z Iranem, które zostało zniesione przez byłego prezydenta USA Donalda Trumpa. Posunięcie byłego prezydenta było chwalone przez Izrael, który zawsze sprzeciwiał się porozumieniu nuklearnemu z 2015 roku.

Zobacz też: USA przedstawiły Iranowi propozycję w kwestii odnowienia porozumienia nuklearnego

Austin zaplanował spotkania  z premierem Izraela Benjaminem Netanjahu, ministrem obrony Bennym Gantzem i szefem sił zbrojnych, generałem porucznikiem Avivem Kochavim.

Wizyta Austina jest następstwem rozmów rozpoczętych w Wiedniu w Austrii na temat przywrócenia USA do porozumienia nuklearnego z 2015 roku.

„Porozumienie z Iranem, które utorowałoby drogę do broni nuklearnej – broni, która grozi naszym wyginięciem – nie zmusi się nas w żaden sposób” – powiedział Netanjahu w przemówieniu.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Jednak jak poinformował Reuters Minister obrony Izraela zobowiązał się w niedzielę do współpracy ze Stanami Zjednoczonymi w sprawie Iranu, wyraził nadzieję, że każde odnowienie irańskiego porozumienia nuklearnego, które osiągnie Waszyngton, zapewni bezpieczeństwo Izraela.

„Izrael postrzega Stany Zjednoczone jako pełnoprawnego partnera we wszystkich teatrach operacyjnych, nie tylko w Iranie” – powiedział Benny Gantz po przyjęciu wizyty Sekretarza Obrony USA Lloyda Austina.

„Będziemy ściśle współpracować z naszymi amerykańskimi sojusznikami, aby zapewnić, że każda nowa umowa z Iranem zabezpieczy żywotne interesy świata i Stanów Zjednoczonych, zapobiegnie niebezpiecznemu wyścigowi zbrojeń w naszym regionie i ochroni państwo Izrael”.

Zobacz też: Iran uwolnił przejęty w styczny południowokoreańskie okręt

Kresy.pl/Middle East Monitor

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz