Zdaniem pełnomocniczki obywatelskiego komitetu inicjatywy ustawodawczej Kai Godek
odwołanie obrad komisji rodziny to unikanie rozmowy na temat projektu „Zatrzymaj aborcję”.

Złożony obywatelski projekt ma znieść możliwość przerwania ciąży z powodu ciężkich i nieodwracalnych wad płodu. Chociaż w środowym ani czwartkowym planie prac komisji rodziny nie było takiego punktu, to jak twierdzi Kaja Godek publicznie było wiadomo, że będzie dziś składany wniosek o niezwłoczne rozpatrzenie tego projektu przez komisję.

Wiadomość o odwołaniu posiedzeń sejmowej Komisji Polityki Społecznej i Rodziny, została podana na stronie internetowej Sejmu. W środę, o godz. 15.30 – czyli w czasie kiedy miała rozpocząć posiedzenie komisja Fundacja Życie i Rodzina zorganizuje pikietę przed Sejmem. Pełnomocniczka komitetu obywatelskiego „Zatrzymaj aborcję” zaapelowała aby wszyscy, którzy popierają projekt podpisali petycję na stronie Twojepetycje.pl do posłów o niezwłoczne podjęcie nad nim prac.

ZOBACZ TAKŻE: Gra na zwłokę ws. projektu „Zatrzymaj Aborcję”?

Najpierw tłumaczono, że projektu w ogóle nie ma w harmonogramie prac komisji przez najbliższe pół roku, potem przekonywano, że trzeba czekać na opinie rządowe. Okazało się, że takiego wymogu nie ma i teraz, po uzyskaniu jedynej koniecznej opinii – wydanej przez komisję sprawiedliwości w ostatni poniedziałek – należało niezwłocznie wprowadzić projekt pod obrady komisji polityki społecznej. Tymczasem jej posiedzenie odwołano – wskazywała Godek. Postrzegam tę sytuację jako kolejną odsłonę gry na zwłokę – dodała.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Jak na ironię obchodzimy dziś Światowy Dzień Zespołu Downa, a politycy nie chcą zastopować rzezi na tych dzieciach, która codziennie odbywa się w polskich szpitalach w majestacie prawa. Kolejny termin, kiedy ma się zebrać komisja to 11-13 kwietnia. W międzyczasie zostanie zabitych kolejnych 70-80 dzieci – powiedziała pełnomocniczka projektu.

Kresy.pl / rmf24.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz