Głosowanie poprzedziła trzygodzinna debata parlamentarna.

Przeciwko wnioskowi o konstruktywne wotum nieufności zagłosowało 238 posłów, a poparło go 174. Czterech spośród głosujących wstrzymało się. W głosowaniu nie brał udziału żaden przedstawiciel klubu Kukiz’15.

W debacie przed głosowaniem udział wzięli m.in. Jarosław Kaczyński, Beata Szydło, Grzegorz Schetyna, Sławomir Neuman i Paweł Kukiz.

W trakcie debaty szef PO zarzucał rządowi PiS realizację „schematu rosyjskiego”, polegającą na stopniowej likwidacji wolnośc w Polsce. Oprócz tego zarzucił „szaleńczą szarżę” w polityce europejskiej, zaniedbywanie kwestii gospodarczych oraz obronnych. Odnosząc się do programu 500+ przyznał nie wprost, że program był sucesem, sugerując, że to wy [PiS – red.] jesteście największym zagrożeniem dla tego programu, wy i wasze nieudolne rządy.

CZYTAJ TAKŻE: Kukiz: spór PO i PiS to 39 odcinek ósmej serii walki o tron

Schetyna oświadczył również: –n ajważniejsze co zrobimy, to odwrócimy wasz dryf na Wschód. Skończymy z haniebnymi umizgami do Łukaszenki. Wrócimy na Zachód.

Jak spodziewała się wcześniej PO, wniosek został odrzucony. Jak zapowiadała wcześniej jej głównym celem było przeprowadzenie publicznej dyskusji nad rządami PiS.

kresy.pl / wprost.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz