Kobiety w Arabii Saudyjskiej, które rozstaną się z mężem, zostaną powiadomione o swoim nowym stanie cywilnym drogą wiadomości tekstowej.

O nowych regulacjach poinformowało saudyjskie ministerstwo sprawiedliwości.Ruch ten ma na celu powstrzymanie praktyki mężczyzn kończących małżeństwa bez informowania żon. Sądy w Arabii Saudyjskiej zaczęły wysyłać takie powiadomienia w niedzielę w „celu ochrony praw kobiet-klientów i wzmocnienia cyfryzacji dzięki większej liczbie usług” – stwierdziło Ministerstwo Sprawiedliwości w swoim oświadczeniu.

Notyfikacje tekstowe o rozwodzie będą zawierać numer świadectwa rozwodu oraz nazwę właściwego sądu, w którym kobiety mogą odebrać odpowiednią dokumentację.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Były szef personelu Colina Powella: sojusz Izraela i Arabii Saudyjskiej jest bardzo niebezpieczny

Nowe regulacje, jak informuje CNN, „częścią reform społecznych i gospodarczych, o nazwie Vision 2030, promowanych przez księcia Mohammeda bin Salmana. Reformy objęły również kobiety, które otrzymały prawo do kierowania samochodem”.

kresy.pl / cnn

Saudyjki zostaną powiadomione o rozwodzie za pomocą wiadomości tekstowej
Oceń ten artykuł

Reklama

Tagi: ,

Dlaczego zdecydowaliśmy się na ograniczenie dostępu do naszych treści?

Ponieważ nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Zawsze ktoś za nie płaci. Jeśli Czytelnicy nie wezmą na swoje barki finansowej odpowiedzialności za istnienie niezależnych, oddolnych inicjatyw dziennikarskich, takich jak Kresy.pl, wówczas na rynku pozostaną wyłącznie niskiej jakości tabloidy oraz media finasowane przez wielkie korporacje, partie polityczne i różnego rodzaju lobbies.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl to 20000 zł. 7-osobowa redakcja pracuje w pełnym wymiarze i praca ta jest naszym podstawowym, najczęściej jedynym, źródłem dochodu. Kresy.pl nie powstają po godzinach, tworzone przez amatorów. Portal jest tworzony przez wykwalifikowanych dziennikarzy oraz specjalistów z zakresu polityki międzynarodowej, którzy codziennie starają się dotrzeć do informacji istotnych z punktu widzenia interesu naszej politycznej wspólnoty.

Jeśli cenisz naszą pracę, jeśli z niej korzystasz i uważasz, że zamknięcie portalu Kresy.pl byłoby stratą, prosimy dołącz do grona osób, które współtworzą finansowe podstawy funkcjonowania naszego serwisu.
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz