Kobiety w Arabii Saudyjskiej, które rozstaną się z mężem, zostaną powiadomione o swoim nowym stanie cywilnym drogą wiadomości tekstowej.

O nowych regulacjach poinformowało saudyjskie ministerstwo sprawiedliwości.

Ruch ten ma na celu powstrzymanie praktyki mężczyzn kończących małżeństwa bez informowania żon. Sądy w Arabii Saudyjskiej zaczęły wysyłać takie powiadomienia w niedzielę w „celu ochrony praw kobiet-klientów i wzmocnienia cyfryzacji dzięki większej liczbie usług” – stwierdziło Ministerstwo Sprawiedliwości w swoim oświadczeniu.

Notyfikacje tekstowe o rozwodzie będą zawierać numer świadectwa rozwodu oraz nazwę właściwego sądu, w którym kobiety mogą odebrać odpowiednią dokumentację.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Były szef personelu Colina Powella: sojusz Izraela i Arabii Saudyjskiej jest bardzo niebezpieczny

Nowe regulacje, jak informuje CNN, „częścią reform społecznych i gospodarczych, o nazwie Vision 2030, promowanych przez księcia Mohammeda bin Salmana. Reformy objęły również kobiety, które otrzymały prawo do kierowania samochodem”.

kresy.pl / cnn
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz