Rzymkowski (K’15): Islamscy imigranci? Mamy oblężenie na granicy z Ukrainą

Straszą nas islamskimi imigrantami ekonomicznymi, a my mamy oblężenie na granicy z Ukrainą – pisze poseł Kukiz’15, Tomasz Rzymkowski. Zapowiada również ujawnienie „wstrząsających” danych nt. liczby Ukraińców pracujących w jego okręgu wyborczym.

Jak informowaliśmy, zwiększa się liczba Ukraińców korzystających z bezwizowego ruchu granicznego z krajami Unii Europejskiej. Jest to wynik najnowszych regulacji wprowadzonych przez UE.

Zgodnie z informacjami podawanymi przez ukraińską Służbę Graniczną, w ciągu pierwszych pięciu dni blisko 9 tysięcy obywateli Ukrainy skorzystało z bezwizowego ruchu granicznego. Większość z nich wybierała przejścia graniczne z Polską. Łącznie w tym czasie w granice UE wjechało około 315 tysięcy Ukraińców, w tym 63 tysiące przy użyciu paszportu biometrycznego.

– Od niedzieli 11 czerwca został zniesiony obowiązek posiadania wiz przez obywateli Ukrainy podróżujących do Unii Europejskiej. Oznacza to, że mogą oni wjechać do krajów członkowskich bez wizy na 90 dni – w ciągu pół roku – w celach biznesowych, turystycznych lub rodzinnych – przypomniał na Facebooku poseł Kukiz’15, Tomasz Rzymkowski.

Poseł zamieścił również nagranie z jednego z zatłoczonych przejść granicznych na granicy polsko-ukraińskiej.

– Proszę zobaczyć, co się dzieje na naszej wschodniej granicy. Straszą nas islamskimi imigrantami ekonomicznymi, a my mamy oblężenie na granicy z Ukrainą. Czy Unia pomoże? pyta Rzymkowski.

Przeczytaj: Zielińska (Kukiz’15): najgłośniej o miłosierdziu ws. uchodźców mówią lewicowi zwolennicy aborcji

Poseł zapowiedział również, że wkrótce opublikuje oficjalne dane ze swojego okręgu wyborczego (11 – Sieradz) nt. „wstrząsającej” liczby pracujących w nim legalnie Ukraińców:

– Niedługo opublikuję oficjalne dane z wszystkich powiatów mojego okręgu wyborczego o liczbie legalnie pracujących Ukraińców. Te, które spłynęły, są wstrząsające.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE: Dr Mech dla Kresów.pl: projekt ściągania Ukraińców i nadawania im obywatelstwa jest zabójczy

Ukraińców coraz więcej

Według polskich danych, z 1,4 mln Ukraińców przebywających w Polsce, szacunkowo ok. 670 tys. pracuje nielegalnie. Tylko w pierwszych pięciu miesiącach tego roku liczba oświadczeń pracodawców o chęci zatrudnienia pracownika ze Wschodu wzrosła do ponad 773 tys. To niemal o 50 proc. więcej niż w analogicznym okresie ub. roku i prawie tyle samo co w całym 2015 r.

Przypomnijmy, że od 11 czerwca został zniesiony obowiązek posiadania wiz dla obywateli Ukrainy przy wjeździe do państw strefy Schengen. Jak podkreśla Straż Graniczna, warunkiem wjazdu jest jednak posiadanie paszportu biometrycznego oraz spełnienie innych wymagań przewidzianych w przepisach. Muszą oni zadeklarować na granicy cel i warunki pobytu, udowodnić posiadanie wymaganych środków finansowych. Jeśli widnieją w bazach danych jako osoby, którym zabroniono wjazdu lub Straż Graniczna uzna, że stanowią zagrożenie dla porządku publicznego i bezpieczeństwa wewnętrznego, nie zostaną wpuszczeni.

Przeczytaj: Kukiz: nie ma zgody na przyjęcie imigrantów, nawet pod groźbą kar z UE

Wicepremier Jarosław Gowin stwierdził, że Polska powinna otworzyć się na imigrantów ze Wschodu, głównie z Ukrainy, włącznie z ułatwianiem im otrzymania polskiego obywatelstwa, nie powinna natomiast przyjmować imigrantów z Bliskiego Wschodu i Afryki.

Później w podobnym tonie wypowiedział się na łamach „Rzeczpospolitej” jej były wicenaczelny, Andrzej Talaga:

– Czas na rewolucyjną, proukraińską politykę imigracyjną. Warto otworzyć na Ukraińców nie tylko plantacje truskawek, ale uczelnie, zarządy firm, a nawet armię.

Cały ten projekt proponowany m.in. przez wicepremiera Gowina jest błędny i szkodliwy – mówił z kolei Kresom.pl dr Cezary Mech, ekonomista i były wiceminister finansów. – Naszym zadaniem powinno być sprowadzenie Polaków-emigrantów, nie inicjowanie kolejnej fali emigracji. Ściąganie milionów imigrantów mając miliony pracujących za granicą jest zabójczą polityką.

Facebook.com / Kresy.pl

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply

  1. jaro7
    jaro7 :

    Ja cały czas czekam na takie wystąpienie posłów Kukiz15 na antenie TVPiS i TVN w programach niedzielnych Rachonia i Rymanowskiego.Jak dotąd z coraz większym zażenowaniem oglądam wazeliniarstwo w stosunku do PiS .jak się to nie zmieni to tym razem na nich nie zagłosuję.Nie słysze by mówili o niebezpieczeństwie związanym z tym zalewem.Nawet nie słyszałem by powiedzieli że PiS RAZEM z Po blokuja uchwałę o penalizacji za propagowanie banderyzmu(PO często wam zarzuca wspólne głosowania z PiS,a wy nie potraficie im tej sprawy wytknąć).Tu nie chodzi byście w wywiadzie dla Kresy.pl to mówili,tylko na ogólnopolskiej antenie.