Beata Mazurek, rzeczniczka Prawa i Sprawiedliwości napisała w sobotę na Twitterze, że ministrowie mają czas do połowy maja na zwrot nagród.

Szef Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński zapowiedział na konferencji prasowej w czwartek, że ministrowie oddadzą swoje nagrody na Caritas. Premie dla członków rządu wywołała medialną i polityczną burzę po tym, jak w odpowiedzi na interpelację posła PO Krzysztofa Brejzy Kancelaria Premiera przekazała, że w 2017 roku na premie dla ministrów w gabinecie Beaty Szydło wydano łącznie ok. 1,5 mln zł.

W wyniku medialnej burzy zapowiedziano także zmniejszenie wynagrodzeń m. in. dla posłów.

Według dziennika „Fakt” ministrowie i parlamentarzyści PiS są zadowoleni z decyzji Jarosława Kaczyńskiego i z tego powodu musiał on tłumaczyć sytuację podczas posiedzenia Komitetu Wykonawczego Prawa i Sprawiedliwości.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Wiem, że są plotki, są różne frakcje w partii, jedni na drugich nadają. Są takie osoby, które proponują rozmawiać. Ktoś tam obdzwaniał ministrów, aby nie oddawać nagród. Ale nawet o tym nie myślcie! Ja wiem, kto kto robił – miał powiedzieć Kaczyński.

Kresy.pl / onet.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz