Beata Mazurek, rzeczniczka Prawa i Sprawiedliwości napisała w sobotę na Twitterze, że ministrowie mają czas do połowy maja na zwrot nagród.

Szef Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński zapowiedział na konferencji prasowej w czwartek, że ministrowie oddadzą swoje nagrody na Caritas. Premie dla członków rządu wywołała medialną i polityczną burzę po tym, jak w odpowiedzi na interpelację posła PO Krzysztofa Brejzy Kancelaria Premiera przekazała, że w 2017 roku na premie dla ministrów w gabinecie Beaty Szydło wydano łącznie ok. 1,5 mln zł.

W wyniku medialnej burzy zapowiedziano także zmniejszenie wynagrodzeń m. in. dla posłów.

Według dziennika „Fakt” ministrowie i parlamentarzyści PiS są zadowoleni z decyzji Jarosława Kaczyńskiego i z tego powodu musiał on tłumaczyć sytuację podczas posiedzenia Komitetu Wykonawczego Prawa i Sprawiedliwości.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Wiem, że są plotki, są różne frakcje w partii, jedni na drugich nadają. Są takie osoby, które proponują rozmawiać. Ktoś tam obdzwaniał ministrów, aby nie oddawać nagród. Ale nawet o tym nie myślcie! Ja wiem, kto kto robił – miał powiedzieć Kaczyński.

Kresy.pl / onet.pl

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz