“Kreml ma nadzieję, że z następnym prezydentem USA uda się zbudować dialog i porozumieć w sprawie normalizacji stosunków” – oświadczył w poniedziałek rzecznik prezydenta Rosji Dmitrij Pieskow. Podkreślił, że Moskwa zamierza poczekać z gratulacjami do oficjalnego ogłoszenia wyników wyborów.

Kreml liczy, że uda się zbudować dialog z następnym prezydentem USA i porozumieć w sprawie sposobów normalizacji relacji dwustronnych – powiedział w poniedziałek Pieskow cytowany przez agencję TASS. “Tym bardziej że istotna część tych relacji – chodzi o kontekst stabilności i bezpieczeństwa – dotyczy nie tylko naszych dwóch narodów, ale w istocie narodów całego świata” – dodał.

Rzecznik Kremla wskazał, że strona rosyjska uważa, że z gratulacjami należy zaczekać do oficjalnego ogłoszenia wyników wyborów.

Zobacz także: Netanjahu gratuluje Bidenowi: znam cię jako wielkiego przyjaciela Izraela

Pieskow został zapytany, czym obecna sytuacja różni się od tej sprzed czterech lat, kiedy prezydent Władimir Putin niezwłocznie pogratulował wyboru Donaldowi Trumpowi. “Różnica jest oczywista” – odpowiedział rzecznik Kremla.

“Mają tam nastąpić określone procedury prawne, zapowiedziane przez obecnego prezydenta, dlatego sytuacja jest inna, dlatego uważamy, że właściwe będzie poczekać na oficjalne ogłoszenie wyników” – dodał. Podkreślił, że 4 lata temu nie było podobnych sytuacji.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Zobacz także: Biden zabiera głos jako prezydent – elekt

Częściowe wyniki wyborów oraz prognozy amerykańskich mediów wskazują, że wybory prezydenckie w USA wygrał demokrata Joe Biden, który zdobył już wymagane 270 głosów elektorskich. Donald Trump do tej pory nie uznał zwycięstwa oponenta. Zapowiedział także podjęcie działań prawnych mających na celu zweryfikowanie wyniku elekcji. Zdaniem Trumpa doszło do nadużyć.

tass.ru / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply