Rzeczniczka rosyjskiego MSZ: Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych to antyrosyjskie święto

Zdaniem rzeczniczki rosyjskiego MSZ Marii Zacharowej Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych to święto o „wybitnie antyrosyjskim charakterze”. Skrytykowała też fakt włączenia się żołnierzy USA w jego obchody.

Zacharowa w czwartek krytycznie odniosła się do włączenia się amerykańskich żołnierzy w obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

– Nie mogliśmy nie zwrócić uwagi na fakt, że amerykańscy żołnierze, którzy niedawno przybyli do Polski i krajów bałtyckich już mieli czas, by uczestniczyć w „akcji historycznej” o wybitnie antyrosyjskim charakterze –stwierdziła rzecznika MSZ Rosji, podkreślając, że ma na myśli przede wszystkim ich udział w biegu upamiętniającym Żołnierzy Wyklętych. – Członków polskiego podziemia antykomunistycznego, którzy strzelali w plecy żołnierzom Armii Czerwonej, wyzwalających ich kraj od nazizmu –tak Zacharowa określiła Żołnierzy Wyklętych.

Przeczytaj: Lider mniejszości ukraińskiej: Żołnierze Wyklęci mają krew na rękach

Czytaj także: Białoruscy parlamentarzyści ostro krytykują Marsz Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Hajnówce

Rzeczniczka rosyjskiej dyplomacji przypomniała również, że amerykańscy i estońscy żołnierze wspólnie uczestniczyli w tzw. marszu na wschód, po którym robili sobie zdjęcia z Twierdzą Iwanogrodzką w tle. Strona rosyjska zaznacza, że w czasie II wojny światowej Niemcy wykorzystywali ją do przetrzymywania jeńców wojennych.

– Tego rodzaju wątpliwe akcje co najmniej rzucają cień na historię wspólnej walki USA i ZSRR przeciwko nazistom –powiedziała Zacharowa. Radziła też żołnierzom USA, by bardziej poświęcali się moralnemu wychowaniu, a nie udziałowi w takich akcjach.

Przeczytaj także:

Parlament Białorusi przeciwko marszowi ku czci Żołnierzy Wyklętych w Hajnówce

Białoruski minister przywdziewa stalinowski mundur i chwali NKWD za walkę ze „zbrojnymi bandami”

Eastbook.eu atakuje Żołnierzy Wyklętych: Ich czczenie „sprowadzi na nas gniew sąsiadów”

rmf24.pl / sputniknews.com / Kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

64 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  • Avatar
   mop :

   DO CIEBIE PRZEDE WSZYSTKIM… Poznanie to określony stosunek między podmiotem poznającym – człowiekiem, a przedmiotem poznania, czyli obiektywnie istniejąca rzeczywistością niezależnie od niego. W toku rozwoju gatunku ludzkiego wytworzyły się materialne narządy zmysłowe, przy pomocy których człowiek może uzyskiwać informacje o otaczającym go świecie.Rozwinął się materialny narząd, dzięki któremu człowiek może nie tylko magazynować informacje, ale dokonywać na nich racjonalnych operacji myślowych takich jak: łączenie, separowanie, wykrywanie powiązań między percypowanymi zjawiskami i ich uogólnianie. Polska rusofobia i TWOJA warte są opisu. Jeżeli jednak do tej pory często argumentem uzasadniającym polską niechęć do Rosji było odwoływanie się do wydarzeń historycznych, to w chwili, w której Rosja zaczęła odzyskiwać swoją pozycję w Europie i na świecie, głównym kierunkiem medialnego ataku stała się Rosja współczesna pod rządami Putina jak i on sam.TWOJĄ rusofobię, jak każdą fobię, należy traktować w kategoriach medycznych, chorobowych zatem. Choroba jako taka nie podlega oczywiście wypowiedziom ocennym, z dowolnym znakiem. Natomiast skutki społeczne, jakie wywołuje — a i owszem.Zatem fobia to zaburzenie o charakterze nerwicowym, chrakteryzujące się uporczywym lękiem przed określonymi sytuacjami, zjawiskami lub przedmiotami, związane z unikaniem przyczyn go wywołujących i utrudniające racjonalne funkcjonowanie w społeczeństwie.Nie ma jednej rusofobii. Łączy je jedynie obiekt wspomnianej fobii — Rosja,Rosjanie i Putin, oraz ów właśnie lęk, o którym wspominają podręczniki medyczne.
   PS… TY I JAK WSZYSTKIE TOBIE PODOBNE MATOŁY ZATRZYMALIŚCIE SIE W LATACH SIEDEMDZIESIATYCH UBIEGŁEGO WIEKU I DALEJ W SWOIM ROZWOJU INTELEKTUALNYM TY TAK I ONI NIE POTRAFILIŚCIE POSUNĄĆ SIE NAWET O KROK.TWOJA I ICH ZWIERZECA, BEZMYŚLNA RUSOFOBIA JEST TEGO DOWODEM…

   • Avatar
    cyna :

    Coś tam przeczytałeś nie zrozumiałeś co przeczytałeś więc pomyślałeś że musi to być coś mądrego więc cytujesz nie rozumiejąc że to co cytujesz działa raczej na twoją niekorzyść. Skoro narząd którego nie posiadasz a który to jak sprytnie zacytowałeś wykształcił się i pozwala na magazynowanie informacji i wyciąganie na ich podstawie wniosków to rusofobia dla Polaków jest zachowaniem płynącym właśnie z właściwie wyciągniętych wniosków. Na 17 wojen między Polską a ruską mogolią tylko jedna była wywołana przez Polskę, rosja podpisała z nami wiele rozejmów które wszystkie złamała, to my przez 2,5 wieku byliśmy pod butem rosji, putin w 2007 na konferencji wypowiedził wojne zachodowi jeśli ten nie odda europy środkowej z powrotem pod rosyjską strefę wpływów, to w taktyce rosyjskiej armii jest deeskalujące uderzenie jądrowe na Polske którą wojska rosyjskie ćwiczą nieustannie. Mop jesteś ruska swołocz lub zaprzaniec z lumpenploretariatu bo na zwykłego głupka to nie wyglądasz. Jeśli rusofoby zawiesiły się w latach 70 to twój putin i ty zawiesiliście się w latach 1917.

    • upadlina
     upadlina :

     przestań szczyna pierdzielić te swoje PISuarowe bzdety, bo żal za dupę ściska !!………Ostatnio kaczyński jasno powiedział czyją ofiara był ostatnimi czasy !!………Mówił o niewiarygodnych naciskach uSSmanii, których padł ofiarą !!……….Zapomniałeś banderowski jełopie ??…….KIEDYŚ było i się zmyło, a dziś największym zagrożeniem jest twoja banderowska upadlina i sponsorująca ją bandycka uSSmania, a nie Rosja, która roszczeń terytorialnych do Polski nie ma ćwoku chachłaty !!…….A liczy się DZIŚ i TU I TERAZ, a nie to, co było kiedyś !!……….Wojnę to zdegenerowany zachód wypowiedział Rosji, kiedy to przeprowadził banderowski zamach stanu na upadlinie, a wcześniej, kiedy to złamał porozumienia o tym, że państwa byłego układu warszawskiego mają pozostać wolne od nato-wskiego żołdactwa !!…….Rosja ćwiczy uderzenia jądrowe na Polskę tylko dlatego idioto, ponieważ Polska instaluje sobie na swoim terytorium infrastrukturę wojskową największego światowego bandyty zza oceanu, który od dekad napadł i napada na dziesiątki państw i morduje w milionach ich obywateli degeneracie !!……..Ty banderowska gnido powinnaś być zawieszona na gałęzi drzewa, bo tam jest miejsce takiego nazistowskiego dewianta jak ty !!……..

   • Avatar
    fiesta :

    re: „mop” , czyli „zmywak do podlogi” (takie jest znaczenie wyrazu angielskiego „mop”) …… Temat dotyczy wypowiedzi zasranej rzeczniczki bolszewickiego MSZ, ktora ma klopoty ze znajomoscia historii i nie potrafi odroznic Rosji od ZSRR oraz w bezczelny sposob falszuje wydarzenia historyczne II wojny swiatowej dotyczace Polski i Polakow.
    Twoj atak na „pro_fide” swiadczy, ze jestes takim samym bolszewickim zasrancem jak rzeczniczka bolszewickiego MSZ M.Zacharowa.
    p.s.
    Rosja skonczyla sie w 1918r wraz ze smiercia cara i jego rodziny, zamordowanych przez bande zydow-bolszewikow.
    Obecna „Rosja” (w cudzyslowiu) to ZSRR”bis” i swiadczy o tym wypowiedz rzeczniczki MSZ M.Zacharowej.

    • upadlina
     upadlina :

     nie zabieram głosu w tej dyskusji fiesta, ale zapoznaj się najpierw z wypowiedziami banderowca pro-fide, a potem oceniaj, czy ataki na niego to bolszewizm !!……….Pro-fide to banderowska menda, która kibicuje nazi-banderowskiej juncie z kijowa i ma fiksację rusofobiczną !!…….

     • upadlina
      upadlina :

      no to dobrze powiedziałem !!…………Jeżeli zbrodniarz wypowie się według twojej opcji, to przyznasz mu rację, bez względu na to, że jest bandytą !!……….Nikt nie manipuluje twoimi wypowiedziami !!………Pytanie tylko, dlaczego uważasz, że akurat ty i twoje źródła macie monopol na PRAWDĘ ??………..To tylko twoje założenie i nic więcej !!

     • Avatar
      fiesta :

      Zle powiedziales, a do tego nielogicznie, poniewaz slowa i czyny to dwa odrebne zagadnienia, chyba ze przywolamy okres stalinowski lub hitlerowski, w ktorych za zle slowo o Stalinie lub Hitlerze karane bylo smiercia i tak wyglada twoj tok myslenia.
      Wniosek z tego taki, ze roznimy sie zasadami.

     • Avatar
      fiesta :

      cytat: „nie zabieram głosu w tej dyskusji fiesta”…… KOMENTARZ….. Ja z kolei uwazam, ze to jest moj polski obowiazek brac udzial w dyskusji i protestowac dlatego, ze bolszewicka qrwa z bolszewickiego MSZ falszuje historie Polski okresu II w.s. perfidnymi stalinowskimi metodami , w taki sam sposob jak to robi parchaty zyd Michnik i jego przydupasy w Polsce.

     • upadlina
      upadlina :

      nigdy nie wnikałem w ten temat, ponieważ – jak wiesz – Polska ma dzisiaj większe problemy niż ocenianie historii, która minęła i nie zajmuje mnie przeszłość ale TERAŹNIEJSZOŚĆ, więc takie tematy zostawiam na czasy, gdy TERAŹNIEJSZOŚĆ zostanie już ustawiona w odpowiedni sposób !!……….Niektórzy uwielbiają zajmować się starymi butami, których dawno już nie używają i nie zauważają, że buty, których używają obecnie rozlatują im się na nogach !!

     • Avatar
      fiesta :

      To jest atak bolszewickiej qrwy z bolszewickiego MSZ metodami stalinowskimi na Polske i Polakow, a jednoczesnie dowod, ze dzisiejsza „Rosja” to ZSRR”bis” i tego nie da sie zakryc nowa symbolika „dwuglowego orla” (symbol masonski) , ktory wymienil bolszewicki „sierp i mlot”.
      Przyrownywanie przez ciebie historii zolnierzy wykletych do „starych butow” , bo o to toczy sie spor jest swiadectwem, ze od srodka jestes BOLSZEWIKIEM o odcieniu stalinowskim.
      A sprawa jest bardzo wazna, poniewaz chodzi o HONOR ZOLNIERZY NIEZLOMNYCH, ktorych opluwaja zydowskie, lewackie, bolszewickie, ukrainskie, bialoruskie i litewskie QRWY.

     • upadlina
      upadlina :

      fiesta, ty masz pierdolca na punkcie pewnych kwestii, a żołnierze wyklęci bezdyskusyjnie do tych kwestii należą !!………Nie porównuję konkretnie kwestii żołnierzy wyklętych do starych butów……….Znowu manipulujesz wypowiedziami i mataczysz !!…………Mówiąc o starych butach mam na myśli stare sprawy z przeszłości, które są o wiele mniej ważne, niż sprawy dotyczące teraźniejszości !!…..Nie matacz więc znowu !!……..Weź się ogarnij człowieku !!………..Już ci kiedyś mówiłem, że jeżeli ja jestem bolszewikiem, to ty jesteś banderowcem, ponieważ wspierasz armię kraju, który wspiera banderowską juntę w kijowie !!

     • Avatar
      fiesta :

      UPAdlina …. znow zawiodla u ciebie logika i zastosowales „logike tamudyczna” (zydowska pokretnosc) i robisz to za kazdym razem, kiedy zostajesz przylapany na rusofilstwie i slad jaki zostawiasz prowadzi do wniosku, ze masz do zrealizowania zadanie specjalne, tak jak rusofil G.Braun.
      Natomiast nie jest prawda za ja jestem banderowcem pomimo, ze jestem zwolennikiem obecnosci wojsk armii amerykanskiej w Polsce, ktora to armia pochodzi z kraju (USA), ktory wspieral neo-banderowcow w Kijowie, a nawet ISIS, poniewaz wielokrotnie i otwarcie krytykowalem neo-banderowcow w Kijowie oraz ISIS i wsparcie jakie im udzielal rzad USA. Wiec to co ty wypisujesz o mnie jest klamstwem i na swoich klamstwach tworzysz kolejne klamstwo, a to cuchnie SB-cja i dawnymi metodami stosowanymi w propagandzie PRL.
      Natomiast ty faktycznie jestes bolszewikiem, poniewaz nie skrytykowales bolszewickiej dziwki z bolszewickiego MSZ, ktora uzywajac stalinowskich metod propagandowych naplula na Polakow walczacych z sowieckim okupantem Polski, ktorych ta bolszewicka dziwka oskarzyla o strzelanie sowietom w plecy i to jest dowod, ze jestes bolszewikiem od srodka, w ktorym tkwi bolszewicki dogmat.
      Bolszewiki tez umieja mowic po polsku i siac zamet wsrod Polakow, ale ich pokretna argumentacja jest pozbawiona logiki i tym zachowaniem sami siebie demaskuja.

     • upadlina
      upadlina :

      Tak fiesta !!………Wszyscy, którzy uważają, że wojska bandyty zza oceanu w Polsce, który to bandyta wspierał i wspiera banderyzm na upadlinie i dzięki któremu mamy dziś na upadlinie wojnę domową i miliony banderowskich nachodźców są bolszewikami i rusofilami !!………Za to ty wspierając obecność wojsk bandyty uSSmańskiego w Polsce, który jawnie wspiera banderyzm na upadlinie nie jesteś banderowcem !!…….Taką retoryką oderwaną od rzeczywistości możesz przekonywać dzieci w przedszkolu, a nie myślących ludzi !!………..Czytasz to, co piszesz??………..Równie dobrze mógłbyś powiedzieć, że potępiasz nazizm, ale Hitler był ok !!…………W kółko sam sobie zaprzeczasz i stosujesz talmudyczną pokrętność, co jednak swoim zwyczajem zarzucasz innym !!……….Twierdzisz więc, że wspierasz wojska bandyty uSSmańskiego w Polsce, a jednocześnie nie wspierasz banderyzmu, który jest wspierany przez kraj, który te wojska reprezentują !!…………To schizofrenia fiesta !!…………Poczytaj sam siebie !!………Jeżeli A wspiera B, a B wspiera C, to A wspiera C !!…..Fiesta !!………….TO CZYSTA MATEMATYKA !!………..Więc przestań na wzór talmudycznej pokrętności bredzić te schizofreniczne dyrdymały !!………..Nie krytykuję tych, których nie skrytykowałem, co dla ciebie jest dowodem na bycie bolszewikiem (hahahahaha), ponieważ – jak już ci powiedziałem – nie zagłębiałem się w ten temat i w tej chwili nie widzę takiej potrzeby, bo Polska ma większe problemy niż sprawa statusu żołnierzy wyklętych, co nie może jakoś dojść do twojej świadomości !!…………Drażnią cię jakieś dziwki, które wypowiadają się niezgodnie z twoją opcją, ale jakoś nie drażni cię, że wspierasz armię czołowego bandziora tego świata, która wspiera upadlińskich banderowców i dostarcza im wsparcie !!…………To cię nie drażni??……….Ciekawe !!…………W tej chwili to banderyzm na upadlinie jest największym zagrożeniem dla Polski, a ty wspierasz wojska państwa, które wspiera ten banderyzm !!…………I to jest hańba fiesta !!…………I to jest zdrada, ponieważ wspieranie banderyzmu jest absolutnie niezgodne z polską racją stanu !!………..A ten banderyzm wspiera uSSmania, której wojska w Polsce ty wspierasz, a więc wspierasz też i banderyzm !!……….Nie bredź więc o „moim braku logiki”, bo jest odwrotnie !!………..Mój światopogląd jest spójny i logiczny i mówi, że banderyzm jest wrogiem Polski oraz wrogiem są ci, którzy ten banderyzm wspierają !!………..To spójne i logiczne podejście do tematu fiesta !!…………Natomiast ty bredzisz, że nie popierasz banderyzmu, ale popierasz tych, którzy ten banderyzm wspierają !!………..Zdajesz sobie z tego sprawę??………….Więc kto jest tu nielogiczny??……….Ty !!…………Próbujesz bowiem zaprzeczać prawom matematyki i twierdzisz, że jeżeli A popiera B i B popiera C, to A nie popiera C !!……….A to jest ABSURD fiesta !!…………Ogarnij się, bo się ośmieszasz takimi gadkami !!………..PS: Braun nie jest rusofilem, tylko miał czelność stwierdzić, że wojska uSSmanii w Polsce nie są niczym dobrym dla kraju i podał wiele przekonywujących argumentów, ale dla ciebie to już rusofilia, co cię po prostu ośmiesza !!…………Natomiast uSSmanofil żebrowski to dla ciebie wiarygodne źródło !!……….Śmiech na sali !!……….Ale jasne jest, że uSSmanofil fiesta rozumie się wybornie z uSSmanofilem żebrowskim !!

 1. Avatar
  gienek1949 :

  Do tej pory nie wiedziałem, że pani Zacharowa – a co za tym idzie i rząd rosyjski – utożsamiają się z mordercami Iwana Sierowa. Tym samym z mordercami zrównują tych swoich żołnierzy, którzy byli porządnymi ludźmi. Poprzez to oświadczenie pani Zacharowa i jej mocodawcy utożsamiają się z gloryfikatorami UPA i niczym nie różnią się jedni od drugich.

  • Avatar
   fiesta :

   To jest ta sama „cywilizajca” dzikusow ze wschodu – mieszanka tatarow, chazarow, zydow i rusinow, czyli bydla, ktore parlo od wiekow na zachod do sredniowiecznej cywilizowanej Europy.
   Dzis to bydlo wystepuje w maskach, zeby zamaskowac swoja przeszlosc, ale zdradza ich klamstwo i perfidna manipulacja klamstwami.

  • Avatar
   fiesta :

   „Wojna polsko-polska” ???….. Po kim/czym powtarzasz takie bzdety propagandowe ?
   Po pierwsze takie twory jak KPP i PPR (polskie z nazwy) to byly obce agentury powstale w ZSRR i zlozone glownie z samych zydow, a ich glownym celem bylo zaprowadzenie komunizmu w calej Europie i swiecie, w tym rowniez w Polsce – pierwsza proba zaprowadzenia komunizmu w Polsce przez zydo-bolszewikow zostala udaremniona w 1920r (Bitwa Warszawska). Natomiast w 1945r zydo-bolszewicy mieli przewage liczebna i zbrojna nad Polska (armia czerwona, NKWD, Smiersz, MBP-UB, KBW, Milicja etc) i w ten sposob zaprowadzili dyktature komunistyczna w Polsce.

   Ta zydo-komunistyczna dzicz miala tyle samo wspolnego z Polakami i polskoscia co wsza z psem domowym.

 2. Avatar
  alexanderwolf :

  Co za bolszewicki bełkot, nie antyrosyjski tylko antysowiecki, bolszewia tak samo niszczyła Rosję jak i Polskę, mordując kwiat inteligencji, niszcząc dobra narodowe. Czyli żydokomuna dalej rządzi na wschodzie. Wrangler i Denikin, Kołczak i wszyscy Ci Rosjanie którzy walczyli i walczą z żydokomuną przewracają się w grobach. najbardziej śmieszne i zarazem tragiczne jest to, że ciągle nie moga przyznać iż Hitler był ich dobrym kumplem i szybciej ich zaatakował bo oni zamierzali zaatakować jego a teraz udają „wyzwolicieli” o tak wyzwalali z zegarków, dóbr materialnych, cnoty dziewczęcej, torów kolejowych, wszystkich dóbr, bo kradli ile wlezie i wywozili na wschód, stosowali terrror, morderstwa i zniewolenie, niszczyli dusze i ciała, przede wszystkim atakowali Pan Boga, tacy są właśnie czerwoni barbarzyńcy. Taka sama retoryka antypolska jak na szaulistowskiej Litwie i banderowskiej Ukrainie.

  • Avatar
   mop :

   MÓZG MAKAŻDY ,NAWET KURA ALE ROZUM TO MIAŁEŚ MIEC ALE TYLKO W ZAŁOŻENIACH TYCH CO CIEBIE SPŁODZILI… ===== TWOJĄ rusofobię, jak każdą fobię, należy traktować w kategoriach medycznych, chorobowych zatem. Choroba jako taka nie podlega oczywiście wypowiedziom ocennym, z dowolnym znakiem. Natomiast skutki społeczne, jakie wywołuje — a i owszem.Zatem fobia to zaburzenie o charakterze nerwicowym, chrakteryzujące się uporczywym lękiem przed określonymi sytuacjami, zjawiskami lub przedmiotami, związane z unikaniem przyczyn go wywołujących i utrudniające racjonalne funkcjonowanie w społeczeństwie.Nie ma jednej rusofobii. Łączy je jedynie obiekt wspomnianej fobii — Rosja,Rosjanie i Putin, oraz ów właśnie lęk, o którym wspominają podręczniki medyczne. PS… TY I JAK WSZYSTKIE TOBIE PODOBNE MATOŁY ZATRZYMALIŚCIE SIE W LATACH SIEDEMDZIESIATYCH UBIEGŁEGO WIEKU I DALEJ W SWOIM ROZWOJU INTELEKTUALNYM TY TAK I ONI NIE POTRAFILIŚCIE POSUNĄĆ SIE NAWET O KROK.TWOJA I ICH ZWIERZECA, BEZMYŚLNA RUSOFOBIA JEST TEGO DOWODEM…

 3. Avatar
  alexanderwolf :

  Facet kopiuj w klej tylko to potrafisz, nawet nie czytasz wypowiedzi tylko wrzucasz te swoje wypociny. Stwierdzam ostatecznie że jesteś bolszewikiem nie Rosjaninem, i wszystkie twoje wypowiedzi są antypolskie i antyrosyjskie. Plujesz w ten sposób na groby pomordowanych przez żydobolszewię Polaków, Rosjan i inne narodowości. Opamiętaj się.

 4. Avatar
  fiesta :

  Brawo bolszewickie MSZ !…. Po raz kolejny dowiedliscie waszych zwiazkow z bolszewickim ZSRR nie tylko identyfikujac sie z armia czerwona, ale rowniez stosujac stalinowskie metody propagandowe dotyczace „wyzwalania” Polski i „strzelania w plecy” armii czerwonej, wy bolszewickie sqrwysyny z piekla rodem.
  W 2009r w Gdansku z okazji 70-tej rocznicy wybuchu II wojny swiatowej wasz zydo-bolszewik W.Putin uzyl stalinowskiej propagandy i powiedzial, ze „W 1939r ZSRR bronil mniejszosci narodowych w Polsce”.
  My Polacy znamy historie Polski i wiemy jak wy bolszewickie sqrwysyny z piekla rodem „broniliscie” mniejszosci narodowych poprzez wywozke ponad 1.8 miliona Polakow z Kresow Wschodnich II RP w glab ZSRR i masowe aresztowania zolnierzy Wojska Polskiego i polskiej inteligencji i strzelaliscie Polakom w tyl glowy w 1940r w Katyniu, Miednoje, Bykowni etc oraz ponownie w 1944r i w latach nastepnych, kiedy po raz drugi pojawiliscie sie w granicach wschodnich II RP w styczniu 1944r.
  Wy bolszewickie sqrwysyny z piekla rodem „wyzwalaliscie” Polske od Niemcow, a sami zaprowadzaliscie bolszewicka okupacje Polski i dyktature komunistyczna w Polsce mordujac i torturujac polskich patriotow oraz rabujac polski majatek panstwowy i gwalcac masowo Polki w wieku od 10 lat, czyli dzieci az po 70-cio letnie staruszki, okradajac przy tym swoje ofiary z obraczek, pierscionkow, medalikow, kolczykow a nawet z ubran i odziezy osobistej, a gdy stawialy wam opor w czasie masowych gwaltow dokonywanych przez wasza „armi czerwona i zboczona” to biliscie je okrutnie lub mordowaliscie, wy sqrwysynskie diabelskie plemie.
  Niech was pieklo pochlonie !

  • upadlina
   upadlina :

   dziś rolę żydo-bolszewickiego ZSRR przejęła żydo-bolszewicka uSSmania, pod której nadzorem od 89 roku zrobiono z Polski państwo istniejące teoretycznie, które jest dziś tylko rynkiem zbytu dla zachodnich producentów i rezerwuarem taniej siły roboczej !!……….Na dodatek sprowadzono do Polski wojska tego bandyty, które są poza kontrolą państwa polskiego !!…………I o tym trzeba pamiętać, bo żydo-bolszewickiego okupanta już nie ma, ale za to jest żydo-uSSmański okupant !!

   https://www.youtube.com/watch?v=YWjJCLrtv4o

   min (16 minuta – 23 minuta) oraz (1:14:00 – 1:21:30 / 1:24:00 – 1:27:30)

   • Avatar
    fiesta :

    Upadlina….. Polske wyniszczala ZYDO-KOMUNA i zydo-komunistyczne spec sluzby PRL juz w 1988r.
    Nawet wegierski zyd z USA G.Soros spotykal sie z zydem Margulisem vel „gen.Jaruzelskim” w 1988r i zalozyl nawet swoja zydo-masonska organizacje „S.Batorego” w tym samym 1988r.
    Glowni sprawcy demontazu Polski to ZYDY i czlonkowie PZPR na czele z Balcerowiczem, Mazowieckim, Geremkiem, Kuroniem etc, ktorzy utworzyli tzw. „opozycje” wobec betonu partyjnego PZPR, rowniez opanowanego przez ZYDOW.
    „Magdalenka” i „okragly stol” to byly wyrezyserowane przez C.Kiszczaka (komunistycznego generala, ktory posiadal nieukonczone wyksztalcenie podstawowe) oszustwa dotyczace porozumienia/ukladu miedzy zydami z PZPR, a zydami z Solidarnosci i KOR.
    Ale nie sposob pominac rozmow miedzy Moskwa a Waszyngtonem n/t przyszlosci w Europie Srodkowo-Wschodniej w czym czynnie uczestniczyl I-szy sekretarz KPZR M.Gorbaczow i prezydent USA R.Reagan z udzialem Watykanu (JP2). Oni zdawali sobie sprawe, ze ZSRR chyli sie ku upadkowi o czym swiadczyla wojna ZSRR w Afganistanie, ktora doprowadzila ZSRR do ruiny gospodarczej i ekonomicznej i dzieki temu rozpadl sie system komunistyczny, a 2 lata pozniej rozpadlo sie ZSRR w 1991r.
    W zwiazku z tym twoja opinia, ze USA jest wszystkiemu winna to OSZOLOMSTWO, poniewaz glowna wine ponosza politycy u wladzy w Polsce, czyli ZYDY z PZPR, Solidarnosci i KOR, i ta zydowska klika sprawuje wladze przez ostatnie 27 lat, bo zostala wybrana przez naiwna i ciemna mase w wyborach powszechnych do sejmu, senatu i prezydenckich.
    p.s.
    Po obejrzeniu zalecanego filmu dodam swoj drugi komentarz.

    • upadlina
     upadlina :

     ja nie zaprzeczam, że żydo-komuna Polski nie wyniszczała, ale to wyniszczanie nie ustało po 89 roku, gdy dotychczasowe „elity” przewerbowały się na nowego pana w faszyngtonie, a wręcz jego skala wzrosła !!………..Ponieważ nic ważnego w Polsce od 89 roku nie dzieje się bez wiedzy i pozwolenia faszyngtonu, więc ten faszyngton jest w pełni odpowiedzialny za stan obecnej resztówki Polski !!………..Dołożę jeszcze do tego fakt, że do tej pory – zobaczymy co będzie za Trumpa – uSSmania wspierała banderyzm na upadlinie, oraz ustami byłego sekretarza stanu kerryego – także zobaczymy, co będzie za Trumpa – obiecała żydostwu, że będzie naciskać na Polskę w sprawie wyssanych z palca roszczeń za rzekomo utracone w czasie II WŚ mienie żydowskie, za które Polska już raz zapłaciła za Gomółki, a uSSmania uznała, że sprawa jest zakończona !!……….Ciekawe, jak to wszystko będzie wyglądać za Trumpa !!

    • Avatar
     zefir :

     Fiesta,twierdzisz że w wyborach 1989r wybrana została przez naiwną ciemną polską masę ekipa sejmu i senatu składająca się z żydów zPZPR,Solidarności i KOR-u sprawująca władzę przez następne 27lat.Wyborów prezydenckich to wtedy nie było,Jaruzelski wybrany został jednoosobową przewagą umowy parlamentarnej.W tym czerwcu 1989r byłem jednym z tej ciemnej masy,która wszystkich PZPR i Zsl-owców z karty wyborczej wykreśliła,zaś Solidaruchów zostawiła.Zastanawiam się czym podpadłem tobie swą naiwnością i ciemnotą nie mając innej alternatywy wyborczej,zaś mając przekonanie,że słusznie robię.Przyznam przy tym szczerze,że owym czasie pojęcia nie miałem,że Michniki,Mazowieccy,Balcerowicze itp,to żydowscy fałszerze,zaś Wałęsa to kapuś bolkiem zwany, esbecji zaprzedany.Człeku ,takich jak ja ciemniaków były miliony.Skąd mieliśmy czerpać wiedzę,że to żydy i że robią z nas Polaków w balony.A może fiesta bardzo ubolewasz nad tym, ze w tym 4VI1989roku Polacy nie oddali większościowych głosów za komuszym ustrojem,za tego totalitaryzmu uroku?Minęło niemal 28 lat od tamtych wyborów i co?Polacy dalej są ciemną masą,która dalej naiwnie nie docenia jak się wybiera?Coś kolego w twej diagnozie jest wielce naiwnego!

     • Avatar
      fiesta :

      re: zefir…. ja napisalem, ze „glowni sprawcy demontazu Polski to zydy” oraz „glowna wine ponosza politycy u wladzy w Polsce, czyli ZYDY z PZPR, Solidarnosci i KOR, i ta zydowska klika sprawuje wladze przez ostatnie 27 lat, bo zostala wybrana przez naiwna i ciemna mase w wyborach powszechnych do sejmu, senatu i prezydenckich” – moje cytaty sa w cudzyslowiu.
      Natomiast ty „zefir” dorobiles swoja wersje do moich wypowiedzi i napisales – cytat: ”
      Fiesta,twierdzisz że w wyborach 1989r wybrana została …”. PYTANIE: Czy widzisz te roznice miedzy moja i swoja wypowiedzia ?… Ta roznica swiadczy, ze stworzyles swoja wlasna wersje opowiadan i na swojej wersji budujesz bezpodstawne oskarzenia pod moim adresem, czyli krotko mowiac albo robisz to celowo, albo masz problemy z glowa.
      Np. na kontynencie AP Polonia zawsze glosowala na organizacje zblizone do prawicy, natomiast w post-komunistycznym PRL tamtejsze „polactwo” wybieralo glownie libertynow i lewakow – vide 2 kadencje prezydenckie Kwasniewskiego (1995-2005) i to jest dowod na naiwnosc i glupote „polactwa” w Polsce, chociaz ostatnimi czasy ulega to zmianie i moze to „polactwo” obudzi sie kiedys.
      Z kolei o tym, ze zydostwo rzadzilo w Polsce wiem z lat 1995-1996, poniewaz badalem wtedy te sprawy i wielokrotnie o tym pisze przez ponad 20 lat i nawet w 1995r ulozylem „5 PRZYKAZAN POLAKA” : 1. Nie kupuj u zyda. 2. Nie pozyczaj u zyda. 3. Nie pracuj u zyda. 4. Nie glosuj na zyda. 5. Zwalczaj zydowskie zlo. Te 5 zasad oslabia monopol zydostwa w Polsce i daje przewage Polakom, zeby mogli odzyskac wladze w Polsce i sami wplywac na losy panstwa i narodu.

     • Avatar
      zefir :

      Fiesta,druhu drogi,mój kraj ubogi,oddany tobie ulubuj sobie.Parafrazując J.Kochanowskiego „Na zdrowie” życzę tego twojej głowie.Coś ci się bowiem popierdzieliło,gdy twoje ego stwierdziło,że ja „stworzyłem własną wersję opowiadań”mimo,że o twoje słowa,cyt „…bo została wybrana przez naiwną i ciemną masę w wyborach powszechnych do sejmu,senatu i prezydenckich” chodziło.Jesteś fiesta artysta gdy swoje gafy przypisujesz innym,otrząsając siebie z wszelkich grzechów do czysta.Przyznam,że nie miałbym zastrzeżeń gdybyś fiesta rozsądną alternatywę wskazał dla tej naiwnej i ciemnej polskiej masy wyborczej z 4VIroku 1989-tego.Wprawdzie to nie moja sprawa,ale przyznam że zastanawiałem się w którym to roku fiesta z Polski na emigrację wyjechałeś?Jeśli były to lata 1980-81,to wiele by wyjaśniało,mnie też wtedy na emigrację się zbierało.Problem taki,że od tamtych lat w codziennej kuchni życia polskiego wiele na dobre się zmieniło,co fiestę jakby pominęło,opuściło,fiesty megalomanię jakby umocniło. Statystyczny standard życia Polaka współczesnego jest niewyobrażalnie wyższy od standardu lat 80-ych wieku ubiegłego.To ta codzienna ekonomika,a nie polityka,jest dla większości Polaków kryterium oceny życia codziennego.Podam ci przykład czegoś subiektywnego.W tej jak twierdzisz upadłej Polsce żyją również tacy jak mój syn(46lat) i córka (34lata),obydwoje prowadzą własne firmy,mają własne szykowne domy,po 2 samochody i po dwójce dzieciakówi każdego roku wyjeżdżają na 2 -a wojaże zagraniczne,sami własną pracą doszli do tego co mają.Przy różnych rocznicowych okazjach spotykam się z nimi i ich rówieśników znajomymi.Wiadomo,że wtedy o wszystkim dyskutujemy.To ludzie po studiach, więc dość rozgarnięci,są polskimi patriotami i mają własne poglądy.Oni żydami się nie przejmują,banderowców nie znoszą(moja zasługa),sami wiele zdrowych pomysłów mają jak Polskę umocnić.Póki co jeszcze jakby nie ze wszyskim się przebijają,ale ponieważ Polskę kochają,wierzę że te propolskie uczucia swym dzieciom,mym wnuczętom już oddają.Ty fiesta nie bądż o losy państwa polskiego i jego narodu tak sceptyczny,Polaków nie nazywaj „polactwem”,jeszcze wiele cię zaskoczy.

     • Avatar
      fiesta :

      zefir…. Twoj zyciorys rodzinny to wyjatek sposrod milionow Polakow i to co twoje dzieci maja teraz to ja mialem w drugiej polowie lat 1980-tych, po 5-ciu latach na obczyznie, zaczynajac od ZERA (bez pieniedzy) i bez znajomosci i nawet na wyjazd z PRL musialem pozyczyc, bo wymagane bylo 150 dolarow (6 miesiecznych pensji) i nawet nie bylem w stanie tyle odlozyc w pojebanym PRL, pomimo, ze zona tez zarabiala.
      Ale to nie wszystko „zefir”, bo w drugiej polowie lat 1980-tych obydwoje z zona pomoglismy finansowo swoim rodzicom i rodzenstwu (bracia, siostry) nie zadajac nic w zamian i nawet wszyscy byli u nas z wizyta (pobyt darmowy 6-12 miesiecy) i oplacilem za wszystkich bilety podrozy lotniczej w dolarach do nas i z powrotem.
      Na prowadzenie biznesu w Polsce trzeba bylo miec pieniadze i znajomosci „zefir” i to dotyczy waskiego kregu Polakow w Polsce , podczas gdy zdecydowana wiekszosc Polakow jest biedna i traktowana jak bydlo do roboty. Poznalem na obczyznie Polaka, ktory mial biznes w PRL i bez przerwy czepiali sie do niego o podatki i byl inwigilowany, wiec wyjechal z PRL w 1981r.
      Z kolei do prowadzenia biznesu na obczyznie jest potrzebna dobra znajomosc jezyka obcego, znajomosc prawa i przepisow, drobny kapital (ja zaczynalem od 3 tysiecy dolarow), a przede wszystkim mozg i jak widzisz nie sa potrzebne znajomosci we wplywowych sferach, ale dobre i sprawiedliwe prawo surowe wobec przestepcow i w pelni egzekwowane, a nie jak bylo w PRL i jest w dzisiejszym PRL”bis”, gdzie bandyci i zlodzieje chodza swobodnie po ulicach.
      Po okolo 7 latach pobytu na obczyznie mnie klaniali sie kierownicy bankow, gdy zalatwialem swoje interesy w bankach, a w prywatnych rozmowach pytali sie mnie co mysle o tym lub tamtym i prognozach na przyszlosc.
      Raz bylo nawet tak, ze po moim krotkim 5-cio minutowym prywatnym przemowieniu komitet czuwajacy nad funduszem emerytalnym miejscowego uniwersytetu wypierdolil firme doradztwa finansowego na zbity pysk, ktora zajmowala sie funduszem emerytalnym wynoszacym ponad 350 milionow dolarow , a po kilku dniach otrzymalem propozycje wejsca w sklad komitetu, bez posiadania znajomosci wsrod tamtejszych czlonkow.
      Pewnego razu pojawil sie posel na mojej ulicy, ktory ubiegal sie o re-elekcje do parlamentu federalnego i po kilkunastu minutach rozmowy ze mna zaproponowal mi dolaczenie do jego druzyny, a po dwoch tygodniach przyslal mi zawiadomienie do udzialu w pracach komisji d/s konstytucji kraju, ale nie pojechalem do stolicy, bo moje biznesy i rodzina byly wazniejsze.
      W dzisiejszym PRL”bis” zwanym potocznie „III RP” odbywa sie przyslowiowy „wyscig szczurow”, poniewaz obcy kapital, glownie zydowski i niemiecki jest wlascicielem 80% majatku narodowego oraz polskim majatkiem narodowym podzielila sie rowniez byla nomenklatura komunistyczna i byli agenci spec sluz PRL, wiec ze wzgledu na taka sytuacje w jakiej znalazl sie narod polski odczuwam wstret do tamtejszch oszustow i zlodziei i nie moglbym dla nich pracowac i pomagac im w okradaniu Polakow.
      Znam z kolei kilka osob w Polsce, ktore prowadza swoje wlasne biznesy, ale zala sie, ze sa ofiarami tamtejszego systemu podatkowego, ktory z kolei lagodnie traktuje inwestorow zagranicznych i to jest fatalny blad i niesprawiedliwosc.
      Do tego dochodzi korupcja w sadach i prokuraturach, a nawet na szczeblach wladzy centralnej w Polsce.
      Ta sytuacja sprawia, ze to nie jest Polska moich marzen i nie takiej Polski oczekiwalem po tylu latach na obczyznie.
      Glupota jest twierdzenie, ze czlowiek nie powinien interesowac sie polityka, bo ma na glowie biznes i zarabianie pieniedzy, poniewaz to prowadzi do samozachwytu i odizolowania sie od spoleczenstwa i spraw spolecznych poprzez tworzenie wlasnej kasty zamknietej, co wciaz jest sprawa tymczasowego dobrobytu, a w przypadku niepokojow spolecznych, problemow politycznych lub gospodarczych i ekonomicznych, a nawet wojny, prywatny majatek ulegnie konfiskacie lub zniszczeniu i czlowiek pozostanie w tym co ma na sobie, bo nie jest w stanie zabrac domu na plecy.
      Wazne jest, zeby samemu zyc, ale rownie wazne jest, zeby pozwolic zyc najbiedniejszych Polakom w Polsce, ktorzy stanowia wiekszosc w kraju, bo sa takie sytuacje w Polsce, ze Polacy grzebia w koszach na smieci albo cierpia cale rodziny, bo nie maja pieniedzy na ubranie dla dzieci.
      Kazdemu dorobkiewiczowi wydaje sie, ze to nie jego sprawa i nic go to nie obchodzi, ale wczesniej lub pozniej taka sytucja uderza w dorobkiewiczow.
      Np. D.Trump robi dokladnie to o co ja toczylem spor z wykladowca ekonomii na miejscowym uniwersytecie w latach 1990-tych, ktory byl rowniez radnym miasta i oczywiscie byl za zwiekszeniem podatkow, podczas gdy ja za ich obnizeniem, bo mniejsze podatki pobudzaja ekonomie i nastepuje zwiekszony obrot pieniadza – ta regule wprowadzil nowy rzad konserwatywny w Kanadzie i zamiast deficytu budzetowego uzyskal nadwyzke i te pieniadze zostaly czesciowo przeznaczone na programy socjalne i szkolnictwo oraz czesciowo i z powrotem zainwestowane w biznes, i w ten sposob rzad wykazal troske o wlasne spoleczenstwo i poprawe jego dobrobytu.
      W PRL”bis” zwanym potocznie „III RP” , tamtejszy rzad upierdala Polakow i w efekcie kilkanascie milionow Polakow wyjechalo z Polski za chlebem i lepszymi warunkami zycia, czyli polityka rzadow w Polsce odbila sie negatywnie na Polakach i na sytuacji w kraju, a w miedzyczasie poglebila sie przepasc miedzy nowobogackimi , a biednymi Polakami w kraju i to jest potencjalny problem w przyszlosci, niekorzystny dla ekip rzadzacych i nowobogackich, jesli ekipy rzadzace nie zmienia swojej polityki. A podmiana narodu polskiego Ukraincami , ktorych te sqrwysyny u wladzy w Polsce nawpuszczali do Polski , moze zaowocowac ponowna zmiana wschodnich granic Polski i uszczuplenie polskiego terytorium, co rowniez widac po niemieckim parciu na wschod na Slasku i Pomorzu oraz w Wielkopolsce.
      Tego typu strategia jest obliczona na dziesiatki lat i odbywa sie powoli, zeby „polactwo” tego nie zauwazylo, ale odbywa sie systematycznie z niemiecka dyscyplina, podczas gdy dorobkiewicze zajmuja sie swoimi sprawami, bo polityka ich nie interesuje – zobaczymy jak dlugo.
      Madrym Polakom w Polsce nie trzeba tego wyjasniac i wczesniej czy pozniej musi powstac w Polsce
      POLSKI USTROJ NARODOWY, zeby zniweczyc plany wrogow Polski – wewnetrznych i zewnetrznych.
      Jesli chodzi o „zaskoczenie” to faktycznie nie spodziewalem sie po tobie, ze bolszewicka qrwa z bolszewickiego MSZ pluje na zolnierzy polskiego podziemia zbrojnego, a ty nie reagujesz – twoje milczenie tez jest odpowiedzia.

     • upadlina
      upadlina :

      odniosę się tylko do końca twojej wypowiedzi !!………….Po pierwsze Polska ma w tej chwili większe problemy, niż status żołnierzy wyklętych i to tymi problemami trzeba się zająć w pierwszej kolejności !!………Po drugie, nikt się nie spodziewał fiesta, że będziesz popierał stacjonowanie w Polsce wojsk kraju, który reaktywował banderyzm na upadlinie i wspiera rządzącą tam banderowską juntę !!……….Tego też nikt się nie spodziewał i dla mnie było to szokujące !!…………Tak więc fiesta, zanim coś komuś zarzucisz, spójrz na siebie !!

     • Avatar
      zefir :

      Dzięki fiesta za przybliżenie nam swojej osoby,dobrze cię odczytałem wspominając o emigracji w latach 1980-81 i cieszę się,że na amerykańskiej ziemi ci się powiodło.To budujące gdy kreatywne osoby osiągają sukcesy gdy mają otoczenie sprzyjające.Swego czasu pracownicę miałem,specjalistkę od wzornictwa,takiego kopciuszka za grosze pracującego,artystycznie utalentowanego.W swej pracy wyrażnie się dusiła,multum pomysłow miała,zrozumienia poszukiwała.Jako jeden z nielicznych ją doceniałem,jak mogłem finansowo służbową kasą nagradzałem,dziewczyna dwójkę dzieci samodzielnie utrzymywała gdyż ok.2lata wcześniej męża do Kanady na saxy wysłała.W 1994r ten kopciuszek do Kanady wyemigrował.Gdzieś ok 2010roku ta znajoma przez internet kontakt ze mną nawiązała,podziękować za zrozumienie w trudnych dla niej czasach chciała.Co się okazało?Otóż dziewczyna niebywałą zawodową i finansową karierę w Kanadzie zrobiła.Firmę specjalizującą się w renowacji obrazów i różnych kościelnych precjozów założyła.Ten niszowy rynek potrzeb w Kanadzie i usmanii opanowała.Zleceń tyle miała,że w nich przebierała mimo,że nowych pracowników zatrudniała.Ponieważ dziesiątki razy więcej od męża zarabiała(pracował w jakiejś fabryce),oraz z obowiązku zawodowego dużo po Ameryce podróżowała przedmiotem zawiści tamtejszej Polonii,oraz samego męża się stała.Powstały straszliwe,niezdrowe konflikty-wszystko mi opowiedziała i o pomoc w ich rozwiązanie upraszała.Skracając,po kilku latach z mężem się rozstała,miejsce zamieszkania zmieniła,trzy nowe domy wybudowała-dwa dla dorosłych synów,trzeci dla siebie w którym przy synach zamieszkała.Opisana w skrócie historia też potwierdza,że kreatywne i utalentowane Polki odnoszą zawodowe sukcesy gdy mają biznesowe otoczenie sprzyjające.Dowodzi również tego jaką trucizną życia rodzinnego może być swoista patologia i nieprzygotowanie członka rodziny i otoczenia polonijnego do akceptacji sukcesu takiego.

     • Avatar
      zefir :

      Fiesta,słowami „Jeżeli chodzi o „zaskoczenie” to faktycznie nie spodziewałem się po tobie,że bolszewicka qrwa z bolszewickiego MSZ pluje na żołnierzy polskiego podziemia zbrojnego,a ty nie reagujesz-twoje milczenie jest odpowiedzią”,to wyrażnie mi pod.rywasz.Wolałbym abyś zapytał ,dlaczego milczysz? Odpowiedziałbym wtedy,że ta „qrwa” w mojej ocenie niedyplomatycznie judzi,manipuluje i białorusinów,szaulisów,banderowców,antypolsko mobilizuje.Swym milczeniem słów Zacharowej nie akceptuję,jej wypowiedzi nie legitymizuję.Jeżeli już wywołałeś mnie do odpowiedzi,to odpowiem że faktycznie 26 lutego 2017r żołnierze polskiej czarnej brygady(34 brygada LDKP),jak też 11dywizji LDKP razem z amerykańskimi żołnierzami żelaznej brygady(3ABCT) uczestniczyli w V-ej edycji”Tropem Wilczym-Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych”.Uczestniczyli w biegach w kilku miastach woj.lubuskiego.W tej materii odpowiem krótko:sorry,ale Zacharowej g.wno do tego………Zacharowa bzdety głosi gdyż sportowa akcja Biegu Wilczym Tropem nie miała antyrosyjskiego charakteru.Nie było żadnego słowa,żadnego napisu antyrosyjskość potwierdzającego.Ten bieg miał owszem,ale antysoviecki charakter,co winno być zrozumiałe.Zacharowa w swej wypowiedzi jakby FR z ZSRR zrównuje co z racji zróżnicowania obszarowego,jak też zróżnicowania konstytucyjnego tych państwowych podmiotów do prawdy nie pasuje.Mnie najbardziej zbulwerowały słowa Zacharowej”Członkowie polskiego podziemia antykomunistycznego,którzy strzelali w plecy żołnierzom A.C.,wyzwalających ich kraj od nazizmu”.Za bezczelność to uznałem,gdyż na zasadzie zwrotnej natychmiast skojarzyłem,że to sovieckie NKWD polskim oficerom w „katyńskim” mordzie w tył głów strzeliło.Z tej wypowiedzi Zacharowej można jeszcze wiele krytycznych wątków wyciągać,chociażby jej obronę ustroju komunistycznego,jej prostalinowską mentalność,tylko po co się denerwować?Jej przecież m.inn.o takie nasze zdenerwowanie chodziło.

   • Avatar
    fiesta :

    MOJE SPOSTRZEZENIA……

    Spotkanie rozpoczyna sie od modlitwy w intencji dwoch zmarlych osob.
    Po czasie 3:30 G.Braun zaczyna mowic o buncie Lutra w KK, ktory faktycznie mial miejsce w poczatkach XVI wieku, ale G.Braun nie podaje z kolei przyczyn tego buntu w KK, czyli ukrywa burdel i korupcje w Watykanie oraz w KK jako instytucji koscielnej co faktycznie mialo miejsce na przestrzeni wielu poprzednich wiekow (papieze mieli qrwy i dzieci z qrwami oraz mordowali sie wzajemnie w wyscigu do wladzy, ) i tym samym G.Braun zajmuje jednoznacznie pozycje pro-watykanska i pro-koscielna pomimo bledow Watykanu i KK, ktore dotycza nie tylko religii katolickiej, ale rowniez PRO-NIEMIECKIEJ POLITYKI WATYKANU w Europie od chwili ustanowienia cesarza niemieckiego Ottona I „cesarzem swietego cesarstwa rzymskiego narodu niemieckiego” w 962r i na przestrzeni kolejnych wiekow, Watykan i KK podlegajacy pod Watykan wielokrotnie zaszkodzily Rzeczpospolitej.
    To jest sygnal, ze G.Braun manipuluje historia i przedstawia ja w sposob zmanipulowany i wybiorczy, a mowiac przyslowiowo, zamiata watykanskie i koscielne brudy pod dywan i takie dzialania G.Brauna czynia go niewiarygodnym.

    Ale ogladam dalej wyklad G.Brauna po zapisaniu moich spostrzezen w sprawie konfliktu Watykan-Luter w 1517r (500 lat temu).

    W 5-tej minucie G.Braun mowi o oficjalnym powstaniu lozy masonskiej w Londynie w 1717r, a nastepnie nawiazuje do rewolucji pazdziernikowej 1917r w Rosji i stara sie sugerowac, ze to niby tamtejsza masoneria dokonala rewolucji w Rosji w 1917r i to jest kolejna proba wprowadzenia Polakow w blad przez G.Brauna, poniewaz pierwsza rewolucja w Rosji miala miejsce w 1905r i byla finasowana przez bankierow z USA, glownie przez J.Schiff’a , ktory takze finasowal druga rewolucje w Rosji w 1917r. Na cale nieszczescie zydow nie udala sie.
    Nalezy rowniez nadmienic, ze w 1897r odbyl sie I-szy swiatowy zjazd syjonistow w Bazylei (Szwajcaria), ktorzy zapragneli przejac kontrole nad panstwami i narodami w Europie i swiecie, a w 1901r szef carskiej Ochrany Nilus byl w posiadaniu kopii PROTOKOLOW, ktore uzyskala jego agentka poprzez podwojnego agenta we Francji, majacego powiazania z francuskimi lozami masonskimi, posrod ktorych glowna role odgrywali ILUMINACI – Weishaupt (loza niemiecka) i Mendelson (loza francuska) , ktorzy stali za wywolaniem rewolucji francuskiej w 1789r przez Iluminatow, ktorych glownie finansowal ROTHSCHILD – na przelomie XVIII i XIX wieku Rothschild zalozyl swoje banki w Europie, m.inn. we Frankfurcie, Londynie, Paryzu, Wiedniu i Neapolu.
    W 1843r powstaje zydo-masonska loza B’NAI B’RITH w Nowym Jorku (USA), ktora przyjela za swoj cel ideologie mesjanistyczna i przewodzenie w swiecie. ( http://www.iluminaci.pl/bnai-brith).
    Chce rowniez dodac, ze car Rosji Piotr I wstapil do lozy masonskiej w Londynie pod koniec XVII wieku, kiedy przebywal prywatnie w Anglii i Holandii, a pozniej z pomoca Anglii, Holandii i Prus prowadzil podboj ziem na wschod od Moskwy, az do Oceanu Atlantyckiego.
    Ostatecznie carowie Rosji zatrzymali swoj podboj ziemi na Alasce (Ameryka Polnocna).
    G.Braun bedac przy roku 1717 nadmienil rowniez o okropnej rocznicy „sejmu niemego” (mial miejsce w Warszawie) , po czym wtracil informacje o powstalej lozy masonskiej w Londynie w 1717r i skwitowal to powiedzeniem, ze „Polska ulegla wtedy presji zewnetrznej” oraz ze „Polska ujawnia wtedy swoja kondycje, czyli brak suwerennosci panstwowej” i ze „to inni obcy ambasadorowie beda decydowac o losie nawy panstwowej i o losie narodu polskiego etc”.
    Tak konczy swoje wywody G.Braun w czasie okolo 8:45 .
    Otoz ten caly szereg wypowiedzi G.Brauna nazwe: MYDLENIEM OCZU POLAKOM i wyraznym FALSZOWANIEM POLSKIEJ HISTORII, poniewaz G.Braun calkowicie przemilczal ROSYJSKIE INTRYGI wymierzone w oslabienie Rzeczpospolitej w okresie rzadow cara Aleksego (oficjalnego ojca przyszlego cara i masona Piotra I , a nieoficjalnie car Piotr I nie byl Rosjaninem tylko BEKARTEM splodzonym przez Gruzina, ktory dogodzil jego „mamusi” w czasie nieobecnosci cara, czyli „tatusia”).
    Car Piotr I (car w latach 1689-1725, despota, pijak, qrwiarz i morderca syna oraz czlonkow rodziny) przymierzal sie pod koniec XVII wieku do ROZBIOROW POLSKI z Prusami oraz pomogl w osadzeniu na tronie Rzeczpospolitej Augusta II Sasa (protestanta, qrwiarza i zdrajce) w czym pomagal rowniez Watykan, ktory byl przeciwko osadzeniu na tronie Rzeczpospolitej syna Jana III Sobieskiego, Jakuba Sobieskiego i tu wychodzi cala perfidia Rosji i Watykanu wobec Rzeczpospolitej. Wiec nie bez przyczyny G.Braun calkowicie przeskoczyl ten temat i caly szereg ROSYJSKICH INTRYG POLITYCZNYCH w XVII i XVIII wieku, ktore mialy na celu oslabienie Rzeczpolitej.
    Rosja we wspolpracy z Prusami rowniez nie chciala dopuscic do tego, zeby krolem Rzeczpospolitej zostal S.Leszczynski i szczelnie obstawila granice Rzeczpospolitej.
    G.Braun wspomnial o „sejmie niemym” w 1717r w Warszawie, ale ani slowem nie wspomnial o tym, ze na obszarze Rzeczpospolitej znajdowalo sie WOJSKO ROSYJSKIE w latach 1710-1719 pod pretekstem przywrocenia Augustowi II korony krolewskiej, a chodzilo glownie o uzaleznienie Rzeczpospolitej od Rosji.
    Zas w 1720r car Rosji Piotr I i cesarz Prus Fryderyk I podpisuja umowe o calowitej kontroli Rzeczpospolitej, zeby nie dopuscic do jej odrodzenia gospodarczego, ekonomicznego i militarnego.
    G.Braun w ogole nie poruszyl tych waznych spraw dotyczacych historii Polski , tylko staral sie za wszelka cena unikac tego tematu z zamiarem zmylenia Polakow i przestawienia ich na inne tory myslowe, co swiadczy, ze G.Braun jest RUSOFILEM i zwolennikiem obcego panstwa – Watykanu.
    Nastepnie przeskakuje to czasu 16-tej minuty, ktora polecil „UPAdlina”.
    Po 16-tej minucie G.Braun mowi o obcych wojskach w Polsce i o tym, ze nie przysiegali na wiernosc RP, ale nic nie mowi o tym, ze to sa wojska obecnego sojusznika Polski i obowiazuje uklad sojuszniczy, podobnie jak swego czasu stacjonowaly wojska armii radzieckiej w PRL, ktore komunistyczna propaganda nazywala „sojuszniczymi” i tez nie przysiegaly na wiernosc Polsce, a mimo tego zwiazane byly ukladem sojuszniczym z PRL.
    Roznica miedzy bylymi wojskami radzieckimi w okresie PRL, a obecnymi wojskami amerykanskimi w okresie post-PRL polega na tym, ze wojska radzieckie byly wojskami okupacyjnymi dla obrony systemu komunistycznego i zdobyczy armii radzieckiej po 1945r – armia czerwona, NKWD, Smiersz (obcy okupant) utrwalaly DYKTATURE KOMUNISTYCZA J.Stalina etc. Natomiast obecne wojska armii amerykanskiej sa wojskami sojuszniczymi bez znamion okupacji – vide konwencja haska i konwencja genewska.
    To jest kolejny dowod, ze G.Braun manipuluje podawanymi przez siebie informacjami i oglupia Polakow.
    Kolejny bezpodstawny zarzut G.Brauna dotyczy rzekomego „rozbrojenia Polski” w chwili obecnej co jest absolutnie nieprawdziwe i G.Braun bezczelnie klamie, poniewaz swojego zarzutu nie poparl zadnymi dowodami i to swiadczy, ze G.Braun robi wielki „AJ-WAJ” i leje „H2O”.
    Polska zbroi sie, poniewaz zakupila pociski „Jasmin” i chce kupic dodatkowe samoloty F16.
    Poza tym od stycznia 2017r ruszyl zapowiadany w 2016r program budowy wojsk OTK.
    Minela 23 minuta i mam dosyc sluchania bzdetow G.Brauna.

   • Avatar
    fiesta :

    MOJE SPOSTRZEZENIA……

    Spotkanie rozpoczyna sie od modlitwy w intencji dwoch zmarlych osob.
    Po czasie 3:30 G.Braun zaczyna mowic o buncie Lutra w KK, ktory faktycznie mial miejsce w poczatkach XVI wieku, ale G.Braun nie podaje z kolei przyczyn tego buntu w KK, czyli ukrywa burdel i korupcje w Watykanie oraz w KK jako instytucji koscielnej co faktycznie mialo miejsce na przestrzeni wielu poprzednich wiekow (papieze mieli qrwy i dzieci z qrwami oraz mordowali sie wzajemnie w wyscigu do wladzy, ) i tym samym G.Braun zajmuje jednoznacznie pozycje pro-watykanska i pro-koscielna pomimo bledow Watykanu i KK, ktore dotycza nie tylko religii katolickiej, ale rowniez PRO-NIEMIECKIEJ POLITYKI WATYKANU w Europie od chwili ustanowienia cesarza niemieckiego Ottona I „cesarzem swietego cesarstwa rzymskiego narodu niemieckiego” w 962r i na przestrzeni kolejnych wiekow, Watykan i KK podlegajacy pod Watykan wielokrotnie zaszkodzily Rzeczpospolitej.
    To jest sygnal, ze G.Braun manipuluje historia i przedstawia ja w sposob zmanipulowany i wybiorczy, a mowiac przyslowiowo, zamiata watykanskie i koscielne brudy pod dywan i takie dzialania G.Brauna czynia go niewiarygodnym.

    Ale ogladam dalej wyklad G.Brauna po zapisaniu moich spostrzezen w sprawie konfliktu Watykan-Luter w 1517r (500 lat temu).

    W 5-tej minucie G.Braun mowi o oficjalnym powstaniu lozy masonskiej w Londynie w 1717r, a nastepnie nawiazuje do rewolucji pazdziernikowej 1917r w Rosji i stara sie sugerowac, ze to niby tamtejsza masoneria dokonala rewolucji w Rosji w 1917r i to jest kolejna proba wprowadzenia Polakow w blad przez G.Brauna, poniewaz pierwsza rewolucja w Rosji miala miejsce w 1905r i byla finasowana przez bankierow z USA, glownie przez J.Schiff’a , ktory takze finasowal druga rewolucje w Rosji w 1917r. Na cale nieszczescie zydow nie udala sie.
    Nalezy rowniez nadmienic, ze w 1897r odbyl sie I-szy swiatowy zjazd syjonistow w Bazylei (Szwajcaria), ktorzy zapragneli przejac kontrole nad panstwami i narodami w Europie i swiecie, a w 1901r szef carskiej Ochrany Nilus byl w posiadaniu kopii PROTOKOLOW, ktore uzyskala jego agentka poprzez podwojnego agenta we Francji, majacego powiazania z francuskimi lozami masonskimi, posrod ktorych glowna role odgrywali ILUMINACI – Weishaupt (loza niemiecka) i Mendelson (loza francuska) , ktorzy stali za wywolaniem rewolucji francuskiej w 1789r przez Iluminatow, ktorych glownie finansowal ROTHSCHILD – na przelomie XVIII i XIX wieku Rothschild zalozyl swoje banki w Europie, m.inn. we Frankfurcie, Londynie, Paryzu, Wiedniu i Neapolu.
    W 1843r powstaje zydo-masonska loza B’NAI B’RITH w Nowym Jorku (USA), ktora przyjela za swoj cel ideologie mesjanistyczna i przewodzenie w swiecie. ( http://www.iluminaci.pl/bnai-brith).
    Chce rowniez dodac, ze car Rosji Piotr I wstapil do lozy masonskiej w Londynie pod koniec XVII wieku, kiedy przebywal prywatnie w Anglii i Holandii, a pozniej z pomoca Anglii, Holandii i Prus prowadzil podboj ziem na wschod od Moskwy, az do Oceanu Atlantyckiego.
    Ostatecznie carowie Rosji zatrzymali swoj podboj ziemi na Alasce (Ameryka Polnocna).
    G.Braun bedac przy roku 1717 nadmienil rowniez o okropnej rocznicy „sejmu niemego” (mial miejsce w Warszawie) , po czym wtracil informacje o powstalej lozy masonskiej w Londynie w 1717r i skwitowal to powiedzeniem, ze „Polska ulegla wtedy presji zewnetrznej” oraz ze „Polska ujawnia wtedy swoja kondycje, czyli brak suwerennosci panstwowej” i ze „to inni obcy ambasadorowie beda decydowac o losie nawy panstwowej i o losie narodu polskiego etc”.
    Tak konczy swoje wywody G.Braun w czasie okolo 8:45 .
    Otoz ten caly szereg wypowiedzi G.Brauna nazwe: MYDLENIEM OCZU POLAKOM i wyraznym FALSZOWANIEM POLSKIEJ HISTORII, poniewaz G.Braun calkowicie przemilczal ROSYJSKIE INTRYGI wymierzone w oslabienie Rzeczpospolitej w okresie rzadow cara Aleksego (oficjalnego ojca przyszlego cara i masona Piotra I , a nieoficjalnie car Piotr I nie byl Rosjaninem tylko BEKARTEM splodzonym przez Gruzina, ktory dogodzil jego „mamusi” w czasie nieobecnosci cara, czyli „tatusia”).
    Car Piotr I (car w latach 1689-1725, despota, pijak, qrwiarz i morderca syna oraz czlonkow rodziny) przymierzal sie pod koniec XVII wieku do ROZBIOROW POLSKI z Prusami oraz pomogl w osadzeniu na tronie Rzeczpospolitej Augusta II Sasa (protestanta, qrwiarza i zdrajce) w czym pomagal rowniez Watykan, ktory byl przeciwko osadzeniu na tronie Rzeczpospolitej syna Jana III Sobieskiego, Jakuba Sobieskiego i tu wychodzi cala perfidia Rosji i Watykanu wobec Rzeczpospolitej. Wiec nie bez przyczyny G.Braun calkowicie przeskoczyl ten temat i caly szereg ROSYJSKICH INTRYG POLITYCZNYCH w XVII i XVIII wieku, ktore mialy na celu oslabienie Rzeczpolitej.
    Rosja we wspolpracy z Prusami rowniez nie chciala dopuscic do tego, zeby krolem Rzeczpospolitej zostal S.Leszczynski i szczelnie obstawila granice Rzeczpospolitej.
    G.Braun wspomnial o „sejmie niemym” w 1717r w Warszawie, ale ani slowem nie wspomnial o tym, ze na obszarze Rzeczpospolitej znajdowalo sie WOJSKO ROSYJSKIE w latach 1710-1719 pod pretekstem przywrocenia Augustowi II korony krolewskiej, a chodzilo glownie o uzaleznienie Rzeczpospolitej od Rosji.
    Zas w 1720r car Rosji Piotr I i cesarz Prus Fryderyk I podpisuja umowe o calowitej kontroli Rzeczpospolitej, zeby nie dopuscic do jej odrodzenia gospodarczego, ekonomicznego i militarnego.
    G.Braun w ogole nie poruszyl tych waznych spraw dotyczacych historii Polski , tylko staral sie za wszelka cena unikac tego tematu z zamiarem zmylenia Polakow i przestawienia ich na inne tory myslowe, co swiadczy, ze G.Braun jest RUSOFILEM i zwolennikiem obcego panstwa – Watykanu.
    Nastepnie przeskakuje to czasu 16-tej minuty, ktora polecil „UPAdlina”.
    Po 16-tej minucie G.Braun mowi o obcych wojskach w Polsce i o tym, ze nie przysiegali na wiernosc RP, ale nic nie mowi o tym, ze to sa wojska obecnego sojusznika Polski i obowiazuje uklad sojuszniczy, podobnie jak swego czasu stacjonowaly wojska armii radzieckiej w PRL, ktore komunistyczna propaganda nazywala „sojuszniczymi” i tez nie przysiegaly na wiernosc Polsce, a mimo tego zwiazane byly ukladem sojuszniczym z PRL.
    Roznica miedzy bylymi wojskami radzieckimi w okresie PRL, a obecnymi wojskami amerykanskimi w okresie post-PRL polega na tym, ze wojska radzieckie byly wojskami okupacyjnymi dla obrony systemu komunistycznego i zdobyczy armii radzieckiej po 1945r – armia czerwona, NKWD, Smiersz (obcy okupant) utrwalaly DYKTATURE KOMUNISTYCZA J.Stalina etc. Natomiast obecne wojska armii amerykanskiej sa wojskami sojuszniczymi bez znamion okupacji – vide konwencja haska i konwencja genewska.
    To jest kolejny dowod, ze G.Braun manipuluje podawanymi przez siebie informacjami i oglupia Polakow.
    Kolejny bezpodstawny zarzut G.Brauna dotyczy rzekomego „rozbrojenia Polski” w chwili obecnej co jest absolutnie nieprawdziwe i G.Braun bezczelnie klamie, poniewaz swojego zarzutu nie poparl zadnymi dowodami i to swiadczy, ze G.Braun robi wielki „AJ-WAJ” i leje „H2O”.
    Polska zbroi sie, poniewaz zakupila pociski „Jasmin” i chce kupic dodatkowe samoloty F16.
    Poza tym od stycznia 2017r ruszyl zapowiadany w 2016r program budowy wojsk OTK.
    Minela 23 minuta i mam dosyc sluchania bzdetow G.Brauna.

    • upadlina
     upadlina :

     co do gloryfikacji przez G. Brauna kościoła katolickiego to także nie jestem tego zwolennikiem, ponieważ historia tej instytucji daleka jest od kryształowej, jednak z innymi tematami, które Braun porusza zgadzam się całkowicie !!………..Moją intencją fiesta nie było to, żebyś obejrzał cały długi wykład Brauna, ale to, abyś zapoznał się z jego trafną oceną sytuacji, w której sprowadza się do polski wojska uSSmańskie, które są całkowicie poza kontrolą Polaków !!……….Dlatego podałem ci namiary czasowe konkretnych wypowiedzi Brauna !!……….Nie będę tu dyskutował na temat rewolucji w Rosji czy Lutra, bo to nie o to chodzi !!……….Chodzi o TU I TERAZ i sprowadzanie do Polski wojsk uSSmańskich !!………Braun w bardzo trafny sposób okresśa niebezpieczeństwa wynikające ze sprowadzania tu obcych wojsk i uzasadnia je w sposób bardzo przekonywujący !!………To chciałem ci pokazać !!……..Z tego co tu mówisz to wynika, że wojska sowieckie też nie okupowały Polski, czy tak ??………Czy nie??……….Jeżeli twierdzisz, że: cyt: <<<<<<"Roznica miedzy bylymi wojskami radzieckimi w okresie PRL, a obecnymi wojskami amerykanskimi w okresie post-PRL polega na tym, ze wojska radzieckie byly wojskami okupacyjnymi dla obrony systemu komunistycznego i zdobyczy armii radzieckiej po 1945r - armia czerwona, NKWD, Smiersz (obcy okupant) utrwalaly DYKTATURE KOMUNISTYCZA J.Stalina etc. Natomiast obecne wojska armii amerykanskiej sa wojskami sojuszniczymi bez znamion okupacji - vide konwencja haska i konwencja genewska">>>>>>>>>>, to jest to ABSURD !!………Jeżeli wojska sowieckie były okupantami, bo broniły systemu komunistycznego, to wojska uSSmanii są okupantami bo bronią interesów swojego imperium, więc tu trochę fiesta zaplątałeś się w absurdzie !!………Mówisz fiesta, że rozbrojenie Polski jest absurdem??……….Czy podważysz to, że Polska za czasów żydo-komuny miała jedną z silniejszych armii w Europie, a obecnie to tylko cień tamtej armii i że zostało to zrobione celowo??……..Zlikwidowana chociażby służbę wojskową z poboru i zmniejszono liczebność armii do minimalnej wielkości !!………..Polska armia obecnie to cień siebie z czasów komuny, a OTK trudno nazwać wojskiem, bo to tylko sfrustrowana grupa bezrobotnych nieudaczników, albo kiepsko zarabiających ludzi, którzy chcą sobie dodać trochę kasy do budżetu !!………To nie są zawodowcy tylko mięso armatnie !!……………Pytanie jest zasadnicze: Dlaczego niektórym nie zależy na wzmacnianiu polskiej armii, tylko na sprowadzaniu na terytorium Polski obcych wojsk, na dodatek wsławionych agresjami na inne państwa i morderstwami na ich ludności cywilnej??………To na pewno nie są powody patriotyczne, ale anty-polskie !!………PS: Wiedziałem fiesta, że skrytykujesz Brauna i nazwiesz go rusofilem itd !!………..To ostatnio bardzo modne, gdy ktoś krytykuje pro-uSSmańskie działania innych !!….Nawet gdy podaje niezaprzeczalne fakty i argumenty !!…….Ja jednak twierdzę, że tak uwielbiany przez ciebie żebrowski, to nikt inny jak zacietrzewiony i zaślepiony uSSmanofil i rusofob, który stara się – jak nakazuje obecnie obowiązująca opcja propagandowa – robić ludziom pro-uSSmańską papkę z mózgu !!……….Ja jego bzdetów też nie mogę wytrzymać zbyt długo !!

     • upadlina
      upadlina :

      poprawka do miejsca, gdzie podaję cytat, który jednak mi się nie wkleił !!………..Oto ten cytat fiesty:……<<<<<<<"Roznica miedzy bylymi wojskami radzieckimi w okresie PRL, a obecnymi wojskami amerykanskimi w okresie post-PRL polega na tym, ze wojska radzieckie byly wojskami okupacyjnymi dla obrony systemu komunistycznego i zdobyczy armii radzieckiej po 1945r - armia czerwona, NKWD, Smiersz (obcy okupant) utrwalaly DYKTATURE KOMUNISTYCZA J.Stalina etc. Natomiast obecne wojska armii amerykanskiej sa wojskami sojuszniczymi bez znamion okupacji - vide konwencja haska i konwencja genewska.">>>>>>>>>>>>>

     • upadlina
      upadlina :

      Roznica miedzy bylymi wojskami radzieckimi w okresie PRL, a obecnymi wojskami amerykanskimi w okresie post-PRL polega na tym, ze wojska radzieckie byly wojskami okupacyjnymi dla obrony systemu komunistycznego i zdobyczy armii radzieckiej po 1945r – armia czerwona, NKWD, Smiersz (obcy okupant) utrwalaly DYKTATURE KOMUNISTYCZA J.Stalina etc. Natomiast obecne wojska armii amerykanskiej sa wojskami sojuszniczymi bez znamion okupacji – vide konwencja haska i konwencja genewska.

     • Avatar
      fiesta :

      Upadlina….. G.Braun nie mial sie do czego przyczepic, wiec lawirowal w swojej teorii n/t obecnosci wojsk amerykanskich w Polsce i wymyslil sobie argument, ze armia amerykanska nie przysiegala Polsce, wiec nie ma obowiazku bronic Polski.
      Tymczasem armia amerykanska jest zwiazana sojuszem z Polska, a sojusz mowi o obowiazku pomocy.
      Analogicznie sprawa wygladala z pobytem wojsk ZSRR w Polsce, ktore tez nie skladalo przysiegi Polsce, a mimo tego Polska miala sojusz z ZSRR, ktory zapewnial pomoc w obronie Polski.
      Poza tym wojska ZSRR byly wojskami okupacyjnymi w Polsce od 1945r i staly na strazy obrony systemu komunistycznego i wplywow ZSRR, natomiast wojska amerykanskie w Polsce nie spelniaja roli wojsk okupacyjnych – vide konwencja haska i genewska, wiec G.Braun nie miala sie do czego przyczepic.
      Ostatecznie G.Braun zatail obecnosc wojsk ZSRR w Polsce i role tych wojsk w okupacji Polski i w obronie interesow ZSRR, poniewaz G.Braun to RUSOFIL i dlatego nie byl obiektywny w swojej opinii.
      Ale zanim wydalem taka opinie to pokazalem na przykladzie wypowiedzi G.Brauna, ze G.Braun od samego poczatku swojego wykladu zaklamuje historie, lawiruje wokol tematow i tworzy swoja wersje opowiadan, ktora mija sie z prawda – vide podane przeze mnie minuty wypowiedzi G.Brauna i moje komentarze do jego wypowiedzi.
      Z poczatku pomyslem, ze moze G.Braun pomylil sie i cos przeinaczyl, ale G.Braun „mylil sie” przez caly czas, poniewaz wciskal Polakom swoja zaklamana wersje opowiadan i tak doszedlem do 16-tej minuty i ponownie G.Braun wciskal swoj kit i w zwiazku z tym wydalem swoja opinie, ze G.Braun nie jest wiarygodny, wiec nie tylko jest rusofilem, ale jest rowniez obronca watykanskich interesow i interesow judeo-katolickiej sekty religijnej w Polsce, ktorzy kolaboruja z ZYDOMASONERIA.
      Dlatego koniecznie powinienes poznac historie korupcji w Watykanie i KK, poniewaz G.Braun nic na ten temat nie wspominal, a od prelegenta nalezy wymagac obiektywnosci w przedstawianiu wydarzen historycznych, w przeciwnym wypadku jest to oglupianie Polakow i wprowadzanie ich na bledna droge. A jesli Polacy beda ciagle oglupiani przez tego typu „autorytety” jak G.Braun to nigdy nie poznaja prawdy i beda blakac sie w labiryncie klamstw i polprawd.
      Tylko prawda moze wyzwolic Polakow.

     • Avatar
      fiesta :

      p.s.
      Do swojego komentarza chce dodac, ze nawet polski zolnierz, ktory zlozy przysiege, ze bedzie bronil Polski przed wrogiem, moze odmowic walki z przyczyn personalnych (pogladow religijnych i politycznych, wstret do rzadzacych etc).
      A takim klasycznym przykladem byla masowa dezercja Ukraincow z pola walki, ktorzy nie chcieli walczyc po stronie zydo-banderowcow u wladzy w Kijowie przeciw separatystom, a nawet przeciw wojskom rosyjskim na Krymie.
      Z zwiazku z tym teoria G.Brauna, ktora opierala sie na przysiedze jako gwarancji walki w obronie Polski niczego nie gwarantuje i potwierdzaja to przyklady zyciowe i z tego wniosek, ze teoria G.Brauna nie daje zadnych gwarancji.
      Poza tym ja juz wyjasnialem, ze obecnosc wojsk amerykanskich w Polsce jest posunieciem strategicznym, na co wrzaskliwie zareagowala Moskwa i Berlin, bo to oznacza ograniczenie wplywow Moskwy i Berlina w Polsce, a teraz reaguje Kijow, bo D.Trump zapowiedzial ograniczenie o polowe wydatkow na UPA-ine i neo-banderowcy w Kijowie wyslali sygnal, ze Polska moze chciec zajac Kresy Wschodnie, bo w Polsce sa wojska amerykanskie. Ja z kolei uwazam, ze D.Trump nie chce wzmacniac zydo-banderowcow u wladzy w Kijowie, bo nie chce wojny z Rosja, ani wojny banderowcow z separatystami oraz spowodowaly to naciski zydow, ktorzy krytykuja odradzanie sie neo-banderyzmu na UPA-inie i nie chca powtorki z historii.
      KE z kolei przyznala Ukraincom ruch bezwizowy do wszystkich krajow UE, poniewaz na UPA-inie pogarsza sie sytuacja materialna i ekonomiczna i to jest sygnal, ze UPA-ina stoi na skraju upadku gospodarczego i ekonomicznego, co grozi rozpadem UPA-iny na kilka kawalkow.
      W zwiazku z tym zachodnia czesc UPA-iny sama wyciagnie rece do Polski i jest to kwestia czasu pod warunkiem, ze Niemcy nie zwachaja sie z Kijowem, poniewaz Niemcy to wciaz element wrogi, podstepny i podly.

     • upadlina
      upadlina :

      no zobaczymy fiesta, co będzie robił Trump, bo on co innego będzie mówił, a co innego robił !!………Nawet jeżeli chce porozumienia z Rosją, to jego retoryka nie może być zbyt pro-rosyjska, ponieważ od samego początku zarzuca mu się, że jest „agentem Putina” !!…………..Musi więc mówić tak, aby jego adwersarze nie stawiali mu tego typu zarzutów, a robić swoje !!………..Co do niemiec to zgoda, ale niemcy są tak czy tak pod kontrolą uSSmanii i nie zmienia tego kilka tysięcy uSSmańskiego żołdactwa w Polsce, bo niemcy nie zrobią nic bez zgody uSSmańskiego pana, który nie od parady ma na niemieckim terytorium prawie 50 tysięcy uzbrojonego po zęby swojego żołdactwa !!………PS: Oczywiście, że każdy może złamać przysięgę i nie odkryłeś tu ameryki, ale wojska największego światowego bandyty na terenie Polski, które od dekad dokonują agresji na inne państwa i którym poprzez „polskie” prawo umożliwiono bezkarne strzelanie do Polaków to olbrzymie niebezpieczeństwo dla Polski !!………Dochodzi do tego jeszcze kwestia wspierania przez te wojska banderowskiej junty z kijowa, a także to, że te wojska są całkowicie poza kontrolą „polskiego” rządu i łatwo można sobie wyobrazić sytuację, gdy dokonują jakiejś prowokacji z terenu Polski na teren np. Kaliningradu !!……….A wszyscy wiemy, że dotychczasowa polityka uSSmanii miała na celu władowanie Polski w konflikt z Rosją, co byłoby uSSmanii wielce na rękę !!…………..Składając to wszystko do kupy rozsądny człowiek widzi, jak wielkim zagrożeniem mogą być te wojska na terenie Polski !!………Oczywiście zagrożenia nie zobaczą głupcy i zdrajcy, którzy reprezentują obcą anty-polską rację stanu i ewentualna wojna na terenie Polski nie byłaby dla nich problemem, bo sami siedzą z daleka od kraju !!

     • upadlina
      upadlina :

      G. Braun nie lawirował tylko wypowiedział kilka istotnych i przekonywujących argumentów ukazujących niebezpieczeństwa stacjonowania w Polsce wojsk obcych państw, które są poza kontrolą Polaków, a które w ramach ustawy 1066 oraz nowelizacji do ustawy mają prawo do użycia ostrej amunicji na terenie Polski poza poligonem i w czasie pokoju !!……….Jego argumenty są jasne, proste i przekonywujące w przeciwieństwie do twoich pokrętnych pseudo-argumentów !!………Pytam: dlaczego uważasz, że wojska uSSmańskie w Polsce nie są wojskami okupacyjnymi, a te sowieckie były ??………..Tamte też były tu na zaproszenie władz PRL i tak jak te obecne uSSmańskie broniły tu interesów swojego imperium !!……….Bo chyba nie zaczniesz mi tu wmawiać, że wojska uSSmańskie w Polsce są tu dla ochrony Polski i nie bronią interesów swojego imperium??………Jedne więc i drugie były i są w Polsce na takich samych zasadach, więc jeżeli te sowieckie były wojskami okupacyjnymi, to i te uSSmańskie nimi są !!…….Jak Braun mógł zataić obecność wojsk ZSRR w Polsce??……….O czym ty bredzisz fiesta??………Co ty znowu wymodziłeś??………..Jak mógł to zataić ??…………Równie dobrze mógłby zataić istnienie księżyca !!……..To co wygadujesz przechodzi już wszelkie wyobrażenia !!………..Jak już wspomniałem, nie popieram gloryfikacji przez Brauna katolicyzmu, który ma wiele na sumieniu, ale na pewno w kwestii geopolityki nie można Braunowi zarzucić braku obiektywizmu !!………Za to ja widzę uSSmanofilię u żebrowskiego, której jakoś ty nie dostrzegasz !!………..I nie zraża was to, że kraj którego obydwaj jesteście wielkimi gloryfikatorami jest tym, który poprzez rewolucje na upadlinie doprowadził do tego, że władzę przejęły tam środowiska banderowskie, które doprowadziły do wojny domowej, której konsekwencją są miliony zachodnich pro-banderowskich upadlińców zalewających Polskę !!………ciekawe !!………..PS: Prawda Polaków wyzwoli??………..Tak, ale to musi być PRAWDA fiesta !!…………PRAWDA OBIEKTYWNA, a nie „prawda” fiesty i żebrowskiego !!

     • Avatar
      zefir :

      UPAdlino,przyjacielu drogi,wiele nas na tym forum złączyło,co bardzo cenię gdyż nigdy nic nas nie różniło.Ja ze swej strony za twe walory cię doceniałem,ty nigdy mej neutralności politycznej i poglądowej nie zaprzeczałeś.Chciałbym by tak pozostało.W temacie obecności brygady amerykańskiej na terytorium Polski istotnym jest fakt,że przebywają tu na zaproszenie,w odpowiedzi na usilne starania rządu Polski.Możemy mieć różnorodną ocenę co ten rząd Polski oznacza,jednak faktem niewątpliwym jest,że ten rząd wyrazem większości polskich wyborców jest.Mieszkając na terenie lokalizacji tego amerykańskiego wojskowego kontyngentu nie dostrzegam żadnych z nim kolizyjnych argumentów.Niby są,a tak jakby ich nie było,co różnicuje ich obecność w porównaniu z wcześniejszą AC rozpanoszoną obecnością.AC obecność na terytorium Polski już w 1945r się utrwaliła.Wtedy żartem byłaby soviecka prośba o zgodę rządu Polski na ich wojskową obecność w Polsce.To wola sovietów dla tzw władz PRL-u rozkazem była.Polska przecież pod rzeczywistą soviecką okupacją była.Zawsze wojska potęg militarnych na terytoriach swych sojuszników określoną rolę spełniają,mnie cieszy że z terytorium Polski amerykańcy szkopów też za mordę trzymają.

     • upadlina
      upadlina :

      Jasne zefir przyjacielu, że wiele nas tu połączyło na tym forum i absolutnie nie zmieni tego to, że w tej jednej małej kwestii możemy mieć nieco inne poglądy !!………Cieszę się, że powiedziałeś mi o tym !!……..Jednak moje zdanie na temat obecności wojsk uSSmanii w Polsce jest nieco inne !!………Po pierwsze, to uSSmania kontroluje niemcy bez obecności jej wojsk na terenie Polski, więc czy one tu będą, czy też nie, nie zmieni tego faktu !!……….Niemcy w tej chwili raczej nic nie zrobią bez pozwolenia pana zza oceanu, który na wszelki wypadek ma w niemczech prawie 50 tysięcy uzbrojonych po zęby żołdaków !!………..Po drugie, musimy pamiętać, że mamy na terytorium Polski wojska kraju, który wspiera banderowską juntę z kijowa, a to oznacza, że te wojska reprezentują wrogie Polsce siły !!………To jest bezdyskusyjne !!…………Po trzecie te wojska mogą posłużyć do zmajstrowania jakiejś prowokacji, bo nie od dziś wiadomo, że uSSmania przebiera nóżkami, aby władować Polskę w konflikt z Rosją, a obecność na polskim terytorium wojsk obcych, które są poza kontrolą państwa polskiego jest do tego świetną okazją !!………..Zefir !!……….Polecam ci wypowiedź G. Brauna, który świetnie wypowiada się w tej kwestii !!………To długi wykład, więc posłuchaj tylko fragmentu od 16 do 23 minuty !!…………..PS: Czy po to pozbyliśmy się z Polski wojsk żydo-sowieckich, aby teraz zainstalować tu sobie wojska uSSmańskie, które wspierają na dodatek śmiertelnego wroga Polski, czyli banderowską upadlinę??

      https://www.youtube.com/watch?v=YWjJCLrtv4o