Przyspieszamy otwarcie kin, teatrów i filharmonii o tydzień – 21 maja – poinformował premier Mateusz Morawiecki podczas środowej konferencji prasowej. Podkreślił, że będą działały w specjalnym reżimie sanitarnym.

Premier Mateusz Morawiecki oświadczył podczas środowej konferencji prasowej, że rząd przesuwa otwarcie kin, teatrów i instytucji kultury z 29 na 21 maja. Otwarcie m.in. klubów fitness i gastronomii przesunięte zostało z kolei na 28 maja (wcześniej planowano ich otwarcie na 28 maja).

“Zdecydowaliśmy o jeden dzień przyspieszyć otwarcie – które wcześniej zasygnalizowaliśmy na 29 maja – przesunąć na 28 maja. Jesteśmy w stałym dialogu z różnymi branżami” – oświadczył premier.

“Natomiast branża sportowa, tak jak wcześniej zakładaliśmy, może właśnie o jeden dzień wcześniej, pod koniec maja, kluby fitness, baseny, siłownie, będą mogły w reżimie sanitarnym z powrotem być uruchomione” – dodał.

Premier zaapelował by korzystać “ostrożnie z powrotu do normalności”.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Zobacz także: Epidemiolodzy ostrzegają: szczepionki stosowane przeciw Covid-19 w ciągu roku mogą stać się nieskuteczne

W środę Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 4 255 nowych i potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem.

Z powodu Covid-19 zmarło w Polsce ostatniej doby 87 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami – 256 osób.

Zobacz także: Szczepionka chroniąca przed wszystkimi wariantami koronawirusa może być dostępna za rok

Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply