Do hotelu sejmowego wszedł nieuprawniony mężczyzna i zaczął dokumentować rozkład pomieszczeń. W trakcie kontroli okazało się, że ma rosyjski paszport – pisze Rzeczpospolita. Rosjanin miał wykorzystać brak bramek przy wejściu do nowego Domu Poselskiego, oraz zamieszanie wywołane próbą wejścia do budynku przez inną osobę. W Nowym Domu Poselskim zakwaterowana jest znaczna część posłów.

Incydent miał miejsce w nocy ze środy na czwartek – pisze poniedziałkowa Rzeczpospolita (Rz). „Przy wejściu do Nowego Domu Poselskiego nie ma bramek, a mężczyzna miał wykorzystać zamieszanie, które spowodowała wchodząca przed nim osoba. Potem zaczął poruszać się po budynku, dokumentując telefonem komórkowym rozkład korytarzy i pomieszczeń” – czytamy.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

6489 PLN    (29.49%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

„Jak ustaliliśmy, został zauważony przez jednego z posłów, który zaalarmował stanowisko dowodzenia straży marszałkowskiej” – podkreśla Rz. W czasie legitymowania okazało się, że mężczyzna posługuje się rosyjskim paszportem. Zdarzenie miało miejsce podczas dwudniowego posiedzenia Sejmu.

W Nowym Domu Poselskim zakwaterowana jest znaczna część posłów.

Centrum Informacyjne Sejmu nie potwierdza i nie zaprzecza doniesieniom – pisze Rz. Podkreśla, że opisywane zagadnienia „nie są przedmiotem ustawy o dostępie do informacji publicznej”.

Zobacz także: ABW zatrzymała podejrzanego o szpiegowanie na rzecz Rosji

rp.pl / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz