Rusza akcja #WołyńNaPowązki. „Ma ona na celu zbudowanie miejsca pamięci Zbrodni Wołyńskiej na Powązkach Wojskowych w Warszawie” – informują organizatorzy. Uruchomiono internatową petycję o wydanie zezwolenia na budowę miejsca pamięci Ofiar Zbrodni Wołyńskiej na Powązkach Wojskowych.

Nadszedł najwyższy czas, aby to zmienić! Pamięć o ofiarach ukraińskiego ludobójstwa jest niezwykle istotna i nie powinna się niczym różnić od upamiętnienia ofiar niemieckiego i sowieckiego totalitaryzmu – podkreślają organizatorzy. Ruszyła internetowa petycja, która jest skierowana do prezydenta Warszawy oraz ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. W serwisie YouTube zamieszczono nagranie promujące akcję.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

6703.39 PLN    (30.46%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Zobacz także: 78. rocznica Krwawej Niedzieli: apel o ekshumację szczątek Polaków pomordowanych na Wołyniu

„Powązki Wojskowe stały się centralnym punktem, przypominającym o krzywdach, które wycierpiał polski naród, szczególnie w XX wieku. Odwiedzający mogą z zadumą pochylić się i ofiarować swe modlitwy w intencjach patriotów i polskich bohaterów narodowych” – zaznaczają organizatorzy.

Podkreślają, że na terenie Powązek Wojskowych znajduje się wiele ważnych miejsc upamiętnień. „Wśród tych wszystkich ważnych dla Polaków dat, miejsc i osób brakuje upamiętnienia ofiar ludobójstwa na Wołyniu. Za dwa lata obchodzić będziemy 80. rocznicę Krwawej Niedzieli, kulminacja fali nienawiści ukraińskich szowinistów” – zwracają uwagę.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

„Nadszedł najwyższy czas, aby to zmienić! Pamięć o ofiarach ukraińskiego ludobójstwa jest niezwykle istotna i nie powinna się niczym różnić od upamiętnienia ofiar niemieckiego i sowieckiego totalitaryzmu” – dodają.

Zobacz także: Fundacja Wołyń Pamiętamy przeprowadziła kampanię informacyjną dotyczącą ukraińskiego ludobójstwa [+FOTO]

Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz