Ukraińcy blokujący filię Sbierbanku w Kijowie zakończyli protest po informacji, że rosyjski bank sprzedał swój ukraiński biznes i wychodzi z tego rynku.

O wycofaniu się Sbierbanku z Ukrainy poinformował Financial Times.

Sbierbank kontrolowany przez rosyjski rząd ogłosił zawarcie umowy sprzedaży ukraińskiej filii z konsorcjum inwestorów z Łotwy i Białorusi. Transakcja ma zostać sfinalizowana do końca czerwca.

W ostatnim czasie na Ukrainie doszło do ataków na filie pięciu rosyjskich banków. Bank centralny Ukrainy nałożył dodatkowo na nie sankcje. Ukraińcy blokowali wejścia do oddziałów, zamalowywali okna oraz dewastowali bankomaty.

Na początku marca Sbierbank poinformował na swoich stronach internetowych, że po podpisaniu przez prezydenta Rosji, Władimira Putina, dekretu w sprawie uznawania dokumentów wydawanych przez donbaskich separatystów, zacznie uznawać te dokumenty, gdy tylko zakończą się w najbliższych dniach procesy adaptacji przyjmowania nowego rodzaju dokumentów.

kresy.pl/ FT/ pb.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz