Dyrektor generalny rosyjskich zakładów wojskowych Wojenno Promyszlennaja Kompanija (WPK), Aleksander Krasowicki, poinformował o stworzeniu przez firmę nowego lekkiego opancerzonego pojazdu 4×4 o nazwie „Strela” – przekazał w środę portal Army Recognition.

W środę, Army Recognition powołując się na rozmowę dyrektora generalnego rosyjskich zakładów wojskowych Wojenno Promyszlennaja Kompanija (WPK) Aleksandra Krasowickiego, poinformował o stworzeniu w Rosji nowego lekkiego, opancerzonego pojazdu 4×4. Wóz nosi nazwę Strela. Krasowicki podkreślił, że projekt Streli wykorzystuje komponenty wyłącznie rosyjskie.

Zobacz też: Francuska armia dostała kolejne transportery opancerzone VBMR Griffon

Ciężar Streli bez dodatkowego obciążenia ma wynosić 4,7 tony, co stanowi połowę masy wozów z rodziny Tigr. Strela korzysta również z ochrony balistycznej, która może wytrzymać pociski z karabinów AK-74, AKM i SVD. Maksymalna prędkość na drodze wynosi 155 km / h. Rozmówca agencji wyjaśnił, że ochrona podwozia pozwala pojazdowi wytrzymać eksplozję miny lub ładunku wybuchowego odpowiadającego 2 kg TNT (w porównaniu z 600 gramami Tigra). „Do tej pory po prostu nie ma takich pojazdów opancerzonych w arsenale naszej armii” – zapewniał dyrektor generalny WPK.

„Niewielka masa Streli ułatwia transport tego chroniącego pojazdu na miejsce zbiórki przez taktyczne powietrzne siły szturmowe, przy użyciu zewnętrznego pasa nośnego śmigłowców transportowych, takich jak Mil Mi-8 (Mi-17). W zależności od projektu wewnętrznego może pomieścić maksymalnie osiem osób, w tym kierowcę” – dodał.

Zobacz też: Rosyjskie myśliwce podchodziły do przechwycenia amerykańskiego samolotu nad Morzem Japońskim

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Zobacz też: Siły powietrzne Floty Czarnomorskiej przeprowadziły ćwiczenia nad Krymem

Kresy.pl/Army Recognition

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz