Na poligonie Sary Szagan w Kazachstanie siły powietrzne i przeciwrakietowe Sił Powietrzno-Kosmicznych z powodzeniem przeprowadziły nowy testowy start zmodernizowanego pocisku rosyjskiego systemu antybalistycznego – poinformowało w czwartek rosyjskie ministerstwo obrony.

Jak poinformowało w czwartek rosyjskie ministerstwo obrony, na poligonie Sary Szagan w Kazachstanie siły powietrzne i przeciwrakietowe Sił Powietrzno-Kosmicznych z przeprowadziły udany testowy start zmodernizowanego pocisku rosyjskiego systemu antybalistycznego.

Podczas wydarzenia generał Andrei Demin, dowódca 1.Armii Specjalnej Obrony Powietrznej i Przeciwrakietowej Sił Powietrznych i Kosmicznych, powiedział, że „nowy system obrony przeciwrakietowej po serii testów wiarygodnie potwierdził jego nieodłączne cechy, a załogi bojowe z powodzeniem wykonały zadanie, trafiając w fałszywy cel z określoną dokładnością”.

System rakiet antybalistycznych jest na wyposażeniu rosyjskich sił powietrznych. Ma chronić Moskwę przed atakami z powietrza i kosmosu.

Poprzedni testowy start nowego pocisku antybalistycznego odbył się pod koniec października na tym samym poligonie.

Zobacz też: Nowa rakieta „Błyskawka” dla ukraińskich sił powietrznych

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Zobacz też: Rosja opublikowała film z testów swojego systemu antybalistycznego [+VIDEO]

Kresy.pl/Mil.ru

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz