Rosyjscy informatycy mogli sprzedać informację o systemach nad którymi pracowali władzom Federacji Rosyjskiej.

Prywatne firmy pracujące na zlecenie nad systemami telekomunikacyjnymi dla Pentagonu korzystały z outsourcingu by obniżyć koszty. Wynajęli rosyjskich informatyków i speców od telekomunikacji. Za naruszenie warunków kontraktu firmy zapłaciły 13 milionów dolarów kary. Jednak ich zyski były o wiele wyższe, jedno z przedsiębiorstw otrzymało półtora miliarda dolarów za wykonanie zlecenia.

Nad konstruowaniem kluczowych systemów komunikacyjnych pracowali więc obywatele obcego państwa nie dysponujący odpowiednim poświadczeniem bezpieczeństwa. Istnieje podejrzenie że informacje o systemach i ich budowie mogły zostać przekazane władzom Rosji. Dowodem na to może być wysoka skuteczność rosyjskich systemów walki elektronicznej Krasuha-4. Mają one z łatwością radzić sobie ze zwalczaniem amerykańskich systemów komunikacyjnych.

Sekurak.pl/KRESY.PL
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

5 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. upadlina
    upadlina :

    usmański hegemon zadłużony po uszy tnie koszty nie bacząc na zabezpieczenia i potem się okazuje, że jego super nowoczesny niszczyciel na Morzu Czarnym zostaje sparaliżowany poprzez wyłączenie jego elektroniki przez jeden rosyjski samolot. He he! Czuję, że wkrótce następną lekcję ( po lekcji na Morzu Czarnym i w Syrii) zbrodniczy hegemon dostanie na Morzu Południowochińskim!! Oj, czas zbrodniarza zza oceanu jako jedynego super mocarstwa nieuchronnie dobiega końca! Oby jak najszybciej!

  2. Avatar
    zan :

    Kij ma dwa końce. Elektrownie atomowe w Rosji działają np. pod kontrolą Windows. Rosjanie niedawno wprowadzili swój własny procesor na którym idzie od biedy odpalić Dooma 3, i lansują do tego własne distro, ale w obecnym momencie są mocno narażeni na zmasowany atak infrastrukturalny. Rosja nie produkuje np. własnych obrabiarek. Widziałem zdjęcia fabryk wojskowych i tam stały obrabiarki niemiecko-japońskie. http://aftershock.su/?q=node/344364 Niewykluczone, że te obrabiarki mają tyle furtki uruchamiane drogą radiową i w razie eskalacji zaczną partaczyć pracę na rozkaz z Waszyngtonu.