Rosyjski minister finansów Anton Siłuanow zapowiedział, że państwo przyjrzy się obrotowi kryptowalut w Rosji i obejmie je kontrolą.

Siłuanow odbył wczoraj spotkanie z udziałem prezydenta Rosji Władimira Putina. Podjęto na nim decyzje związane z obrotami kryptowalut.

Zapadły ustalenia, że jest niezbędne, by państwo realizowało regulację procesu emisji kryptowalut, pozyskiwania, procesu obrotu. Państwo powinno wziąć to wszystko pod swoją kontrolę – tłumaczył rosyjski minister finansów. Wskazał, że konieczne jest opracowanie i przyjęcie ustaw dotyczących pozyskiwania kryptowalut i obrotu nimi.

CZYTAJ TAKŻE: Jamie Dimon, prezes banku JP Morgan: Bitcoin to oszustwo

Anton Siłuanow nie podał szczegółów związanych z planami regulacji. Podkreślił jedynie, że podjęto decyzję, iż państwo powinno pokierować sytuacją i przyjąć regulacje na szczeblu ustawodawczym.

Korzystasz z portalu Kresy.pl
Wspieraj nas regularnie.

Według relacji ministra finansów Putin wskazywał wczoraj na problemy związane z kryptowalutami – w tym sprawy związane z praniem brudnych pieniędzy. Prezydent Rosji miał ocenić, że kryptowaluty pozwalają np. na unikanie płacenia podatków czy finansowanie terroryzmu. Władimir Putin uważa, że Rosja, korzystając z doświadczeń innych państw, powinna we własnym zakresie uregulować sferę posługiwania się kryptowalutami.

Jeszcze wczorajszym spotkaniem rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow zapowiadał, że nie zostaną podjęte na nim konkretne decyzje. Podkreślił jednak, że aktualnie w wielu krajach kryptowaluty wchodzą do obiegu jako środek finansowy, ale żaden kraj na razie nie wie, jak w sposób niezawodny regulować ten środek płatniczy i sposób inwestycji.

We wczorajszym spotkaniu z Putinem dotyczącym kryptowalut udział prócz Siłuanowa wzięli: szefowa banku centralnego Elwira Nabiullina, doradca prezydenta ds. gospodarczych Andriej Biełousow oraz szef firmy Qiwi świadczącej międzynarodowe usługi płatnicze, Siergiej Sołonin.

Również wczoraj wiceszef banku centralnego Siergiej Szwiecow oświadczył w trakcie odbywającego się w Moskwie forum finansowego, iż bank chciałby ograniczenia funkcjonowania stron internetowych, na których można kupić kryptowaluty. Bank centralny ma prowadzi rozmowy z prokuraturą generalną Rosji na temat zamknięcia zagranicznych stron internetowych, które dają możliwość obywatelom Rosji kupowania tego rodzaju aktywów.

Kresy.pl / forsal.pl

Reklama0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz