Rosyjski Związek Piłki Nożnej wysłał dwa protesty do Międzynarodowej Federacji Piłki Nożnej (FIFA). Rosjanom nie podoba się, że koszulki reprezentacji Ukrainy przedstawiały zarys Ukrainy z  Krymem.

Agencja prasowa Tass przekazała, że Rosyjski Związek Piłki Nożnej wysłał dwa protesty do Międzynarodowej Federacji Piłki Nożnej (FIFA). Rosjanom nie podoba się, że koszulki reprezentacji Ukrainy przedstawiały zarys Ukrainy z  Krymem.

„Rosyjski Związek Piłki Nożnej wysłał do FIFA protest w związku z naruszeniem przez Ukraiński Związek Piłki Nożnej regulaminu organizacji, czyli demonstracji na strojach reprezentacji narodowej wizerunku Krymu jako części Ukrainy. Wyrażono kolejny protest w sprawie faktów poszczególnych wypowiedzi przedstawicieli federacji ukraińskiej, podżegających do niezgody wobec obywateli Rosji” – czytamy w oświadczeniu.

Jak pisaliśmy, już przed Euro 2020 Ukraińcy zaprezentowali koszulki, na których znalazły się kontury Ukrainy włącznie z anektowanym Krymem, wtedy rosyjskie władze uznały za „upolitycznianie piłki nożnej”.

Ukraina nie zakwalifikowała się do mistrzostw świata po tym, jak jej drużyna przegrała 1:0 z Walią w finale barażów. Andrij Jarmołenko nieumyślnie skierował piłkę do własnej siatki, próbując wybić wykonywany rzut wolny kapitana Walii, Garetha Bale’a. Trener reprezentacji Ukrainy Ołeksandr Petrakow skomentował porażkę swojej drużyny w finale play-offów: „Nasz zespół. Moi ludzie zrobili wszystko, co mogli. Nie wiem co powiedzieć. Musimy przeprosić, że nie strzeliliśmy bramki, ale zrobiliśmy wszystko, co w naszej mocy. To jest sport.

Kresy.pl/Tass

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz