Rosja: pijani piloci spowodowali katastrofę?

Portal informacyjny LifeNews twierdzi, że piloci samolotu, który tydzień temu rozbił się na Kamczatce, byli pijani. W katastrofie samolotu AN-28 zginęło 10 osób a 4 trafiły do szpitala. Zaraz po zdarzeniu pojawiło się kilka różnych wersji. Według jednej – pilotom przeszkodziła zła pogoda, inna wskazywała na awarię silnika.

Tymczasem według portalu LifeNews – obaj piloci byli pijani, bo kapitan miał we krwi 1 promil alkoholu a drugi pilot aż 2. Eksperci wyjaśniają, że 1 promil to przykładowo dwie butelki piwa.
Komisja badająca przyczyny katastrofy na razie nie potwierdza oficjalnie tego szokującego faktu. Pasażerowie, którzy przeżyli katastrofę, niewiele pamiętają. Opowiadają, że wszystko działo się błyskawicznie. Uratowali się tylko dlatego, że przy zderzeniu z ziemią wyrzuciło ich z pokładu maszyny.
Nie wierzą w winę swoich kolegów również pracownicy kamczackich linii lotniczych. Według nich, obaj piloci byli bardzo doświadczeni a na ich kondycję mogło mieć wpływ zmęczenie. Według grafiku, latali nad Kamczatką po kilka razy dziennie.

IAR/KRESY.PLZbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz