Rosja gotowa do współpracy z każdą administracją USA

Rosja jest gotowa do współpracy z każdą nową administracją USA, bez względu na to, kto będzie jej częścią, powiedział w czwartek podczas Forum Inwestycyjnego VTB Capital „Russia Calling!” Prezydent Rosji Władimir Putin.

Według prezydenta Rosji Władimira Putina, jego administracja jest gotowa do współpracy z każdą opcją, która zasiądzie w Białym Domu – przekazała w czwartek agencja prasowa Tass.

„Zaakceptujemy każdą decyzję narodu amerykańskiego i będziemy współpracować z każdą administracją” – powiedział Putin. Wyraził nadzieję, że decyzje Waszyngtonu będą w przyszłości odpowiedzialne. „W każdym razie czujemy spokój” – zauważył prezydent Rosji.

Zobacz też: Pieskow: Rosja nie ingeruje w wybory w Stanach Zjednoczonych

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przeakż 1% podatku

Prezydent rosyjskiego państwa przypomniał, że obecna administracja USA 46 razy wprowadziła nowe sankcje wobec Rosji, jej osób prawnych i podmiotów gospodarczych.

Przypomniał też, że Rosja i USA dość efektywnie współpracowały nad stabilizacją rynków energii. Według niego prezydent USA Donald Trump osobiście uczestniczył w tym procesie, „aktywnie i raczej skutecznie – udało nam się to razem. To także oznacza, że ​​w sytuacjach, w których możemy połączyć wysiłki, działamy dość efektywnie i są sfery działalności, w tym gospodarka, które są przedmiotem wspólnego zainteresowania wszystkich naszych krajów” – podsumował Putin.

Wiecie, nie chciałbym poruszać tematu wyborów w USA, ponieważ niektórzy nasi partnerzy chwytają się wszystkiego, aby udowodnić rzekomą ingerencję Rosji w proces wyborczy w USA, cokolwiek bym powiedział” – powiedział.

Zobacz też: Biden: Rosja jest zagrożeniem, Chiny są konkurentem

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Jednocześnie rosyjski przywódca podkreślił, że polityka USA jest bardzo ważna w globalnym świecie. Podkreślił, że Stany Zjednoczone są supermocarstwem i ekonomicznym olbrzymem, który ma wpływ na świat jako całość.

Niektóre pomysły zespołu kandydata na prezydenta USA Joe Bidena mogą wymagać poważnych wydatków budżetowych, ale to nie jest złe, powiedział Władimir Putin na forum biznesowym. „Partia Demokratyczna przyjmuje raczej uspołecznione podejście do wielu problemów zarówno w USA, jak i na arenie międzynarodowej. W pewnym sensie przypomina mi europejską socjaldemokrację” – stwierdził Putin.

„Możliwe są tutaj rozwiązania, które będą wymagały, jeśli zostaną wdrożone przez zespół pana Bidena, dość znacznych wydatków budżetowych na opiekę zdrowotną, inne dziedziny społeczne, edukację itp.” – przekazywał.

Zobacz też: Ławrow: Rosja jest gotowa podpisać z USA nowy traktat kontroli zbrojeń

Kresy.pl/Tass

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz