Wszystkie zarzuty wobec Rosji o próbę ingerowania w procesy wyborcze w Stanach Zjednoczonych są całkowicie bezpodstawne – przekazał dziennikarzom rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow.

Jak poinformowała agencja prasowa Tass, rzecznik prezydenta Rosji Dmitrij Pieskow przekonywał, że zarzuty dotyczące mieszania się rosyjskich służb w wybory w Stanach Zjednoczonych są bezpodstawne.

Odnosząc się do uwag Dyrektora Wywiadu Narodowego Johna Ratcliffa, że ​​Rosja i Iran rzekomo próbują wpływać na wybory w Stanach Zjednoczonych, Pieskow zauważył, że komentuje tę kwestię „z żalem”.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przekaż 1% podatku

„Oskarżenia napływają każdego dnia, wszystkie są absolutnie bezpodstawne, nie są na niczym oparte. To raczej hołd dla wewnętrznych procesów politycznych związanych ze zbliżającymi się wyborami prezydenckimi w USA” – przekonywał.

Ratcliffe wcześniej twierdził, że Rosja i Iran uzyskały dane rejestracyjne amerykańskich wyborców i próbowały wpłynąć na wybory.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

Wcześniej poinformowaliśmy, że służba prasowa Departamentu Sprawiedliwości sześciu funkcjonariuszy rosyjskiego wywiadu GRU zostało oficjalnie oskarżonych o prowadzenie ataków hakerskich.

Jak podaje Departament Sprawiedliwości, byli oni zaangażowani we włamania i ataki komputerowe, których celem było wspieranie rosyjskich wysiłków zmierzających do osłabienia, odwetu lub innej destabilizacji: Ukrainy, Gruzji, wyborów we Francji, śledztwa w sprawie użycia przez Rosjan Nowiczoka, oraz Zimowych Igrzysk Olimpijskich w w 2018 roku po tym, jak rosyjskim sportowcom zakazano udziału w zawodach pod flagą swojego kraju w związku z aferą dopingową

Ataki komputerowe miały  wykorzystywać jedne z najbardziej destrukcyjnych dotychczas na świecie szkodliwych oprogramowań, w tym: KillDisk i Industroyer.

Zgodnie z aktem oskarżenia, hakerzy i ich „współspiskowcy” wdrożyli destrukcyjne złośliwe oprogramowanie i podjęli inne działania destrukcyjne, ze strategiczną korzyścią dla Rosji, poprzez nieautoryzowany dostęp do komputerów ofiar.

Kresy.pl/Tass

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz