W rosyjskim parlamencie pojawił się projekt ustawy przewidujący kary dla obywateli Rosji, którzy popierają nakładanie sankcji na swój kraj.

Projekt, który pozwoli na karanie rosyjskich obywateli zakłada wpisanie do kodeksu karnego artykułu o tak zwanym pomocnictwie.

Już wcześniej został zgłoszono pakiet poprawek które wprowadzają odpowiedzialność karną wobec osób fizycznych i firm, które nie będą chciały współpracować z podmiotami objętymi międzynarodowymi sankcjami.

ZOBACZ TAKŻE: Rosja: politycy rządzącej partii chcą karać za przestrzeganie sankcji USA

Agencja TASS podała, że w do kodeksu karnego Federacji Rosyjskiej wprowadzono by artykuł, wedle którego obywatele byliby ścigany za umyślne działania przyczyniające się do nałożenia na Rosję sankcji. Eksperci wskazują, że chodzi o osoby, których świadectwa lub przekazywane przez nie informacje spowodują nałożenie wobec Rosji jakichkolwiek sankcji.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Za taki czyn przewidziano grzywnę do 500 tys. rubli, (równowartość ok. 7 tys. euro), oraz karę pozbawienia wolności do 3 lat. Podobne kary groziłyby za odmawianie współpracy z podmiotami już objętymi sankcjami.

Unia Europejska i USA obłożyły Rosję szeregiem sankcji gospodarczych i personalnych, jako powód wskazując aneksję Krymu, wojnę w Donbasie i ingerowaniem w wewnętrzne procesy polityczne, w tym wybory, innych krajów.

Kresy.pl / bankier.pl / tass.ru
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz