Radio RMF FM twierdzi, że zna nazwiska ministrów, którzy na pewno odejdą ze stanowiska. Ma to być m. in. szef MSZ.

Według informacji do których dotarło w piątek RMF FM, stanowisko w środę straci nie tylko szef MSZ, na którego miejsce ma wejść obecny szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski, ale także Anna Streżyńska, szefująca ministerstwu cyfryzacji.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przeakż 1% podatku

Radio podało również, że Mateusz Morawiecki dążąc do zmiany wizerunkowej w ministerstwie środowiska wymieni Jana Szyszko. Nowo powołanym departamentem mającym się skupić na walce ze smogiem ma kierować Piotr Woźny.

CZYTAJ TAKŻE: Morawiecki: informacje o dalszej rekonstrukcji rządu po 6 stycznia

Bliski dymisji ma znajdować się minister infrastruktury Andrzej Adamczyk. Jest on krytykowany za powolne wdrażanie programu Mieszkanie Plus. Sami politycy Prawa i Sprawiedliwości mają nadzieję, że w środę premier zatrzyma karuzelę nazwisk, ponieważ zdecydowanie utrudnia to pracę.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Wczoraj o rekonstrukcji rządu w siedzibie Prawa i Sprawiedliwości rozmawiali najważniejsi politycy partii rządzącej. Wśród nich znaleźli się i rozmawiali do samego końca prezes PiS Jarosław Kaczyński, wiceprezes Joachim Brudziński oraz premier Mateusz Morawiecki. Obecni byli także m.in. wicepremierzy Beata Szydło i Piotr Gliński, marszałek Senatu Stanisław Karczewski, szef MSWiA Mariusz Błaszczak, szef MON Antoni Macierewicz, minister koordynator ds. służb specjalnych Mariusz Kamiński i przewodniczący klubu PiS Ryszard Terlecki.

Szczegółów rozmów nie podano. Marszałek Karczewski przekazał tylko, że nie ma upoważnienia do przekazywania informacji na temat tego, czy, a jeśli tak, to co dokładnie zostało uzgodnione podczas spotkania w sprawie rekonstrukcji rządu Prawa i Sprawiedliwości.

Kresy.pl / rmf24.pl

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. Avatar
    jaro7 :

    A jakie ma to znaczenie? Polityka się nie zmieni,choćby w stosunku do Banderolandu(Szczerski jest jego miłosnikiem),wasalizmu wobec USA czy dupowłaziejstwa w stosunku do zydów.W tym rządzie jeden gorszy od drugiego i jeszcze chcą pozbyć się jedynego fachowca czyli Streżyńskiej.