Radio RMF FM twierdzi, że zna nazwiska ministrów, którzy na pewno odejdą ze stanowiska. Ma to być m. in. szef MSZ.

Według informacji do których dotarło w piątek RMF FM, stanowisko w środę straci nie tylko szef MSZ, na którego miejsce ma wejść obecny szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski, ale także Anna Streżyńska, szefująca ministerstwu cyfryzacji.

Radio podało również, że Mateusz Morawiecki dążąc do zmiany wizerunkowej w ministerstwie środowiska wymieni Jana Szyszko. Nowo powołanym departamentem mającym się skupić na walce ze smogiem ma kierować Piotr Woźny.

CZYTAJ TAKŻE: Morawiecki: informacje o dalszej rekonstrukcji rządu po 6 stycznia

Bliski dymisji ma znajdować się minister infrastruktury Andrzej Adamczyk. Jest on krytykowany za powolne wdrażanie programu Mieszkanie Plus. Sami politycy Prawa i Sprawiedliwości mają nadzieję, że w środę premier zatrzyma karuzelę nazwisk, ponieważ zdecydowanie utrudnia to pracę.

Wczoraj o rekonstrukcji rządu w siedzibie Prawa i Sprawiedliwości rozmawiali najważniejsi politycy partii rządzącej. Wśród nich znaleźli się i rozmawiali do samego końca prezes PiS Jarosław Kaczyński, wiceprezes Joachim Brudziński oraz premier Mateusz Morawiecki. Obecni byli także m.in. wicepremierzy Beata Szydło i Piotr Gliński, marszałek Senatu Stanisław Karczewski, szef MSWiA Mariusz Błaszczak, szef MON Antoni Macierewicz, minister koordynator ds. służb specjalnych Mariusz Kamiński i przewodniczący klubu PiS Ryszard Terlecki.

Szczegółów rozmów nie podano. Marszałek Karczewski przekazał tylko, że nie ma upoważnienia do przekazywania informacji na temat tego, czy, a jeśli tak, to co dokładnie zostało uzgodnione podczas spotkania w sprawie rekonstrukcji rządu Prawa i Sprawiedliwości.

Kresy.pl / rmf24.pl

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply

 1. jaro7
  jaro7 :

  A jakie ma to znaczenie? Polityka się nie zmieni,choćby w stosunku do Banderolandu(Szczerski jest jego miłosnikiem),wasalizmu wobec USA czy dupowłaziejstwa w stosunku do zydów.W tym rządzie jeden gorszy od drugiego i jeszcze chcą pozbyć się jedynego fachowca czyli Streżyńskiej.

  • jwu
   jwu :

   @jaro7 Prawda. Witek jest(był) słabym ministrem i nic tego nie zmieni, nawet pogrożenie palcem banderowcom.Dobrze by się stało, gdyby z Waszczykowskim ,pracę stracił Piekło.