„Rząd poważnie rozważa wprowadzanie ograniczeń w związku ze skokiem liczby nowych zakażeń koronawirusem i spodziewaną drugą falą epidemii” – napisał we wtorek portal „RMF24”.

Według informacji portalu „RMF24”, w rządzie poważnie rozważane jest wprowadzenie ponownych ograniczeń, co jest spowodowane skokiem liczby nowych zakażeń. Czytamy, że na pierwszy ogień mogą pójść m.in. wesela i inne uroczystości rodzinne. Ostatnie analizy w omawianej sprawie mają trwać w resorcie zdrowia.

„Na razie nie jest brane pod uwagę zakazanie organizacji wesel. Na poważnie rozważne jest jednak ograniczenie liczby uczestników” – wynika z informacji, które uzyskał redaktor Mariusz Piekarski.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Czytamy, że z rozmów dziennikarza RMF FM wynika, że w tym momencie w resorcie zdrowia to właśnie duże imprezy rodzinne uznawane są za najpoważniejsze ogniska koronawirusa. W związku z powyższym mowa jest o ograniczeniu ich liczebności – do 100 lub nawet 50 osób (nie tylko w strefach żółtej i czerwonej).

„Zastanawiamy się właśnie nad ograniczeniem imprez rodzinnych, ale to musimy poddać wnikliwej analizie, żebyśmy nie wylali dziecka z kąpielą” – deklaruje wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. Podkreśla, że resort czeka na najnowsze dane. Ewentualne zmiany miałyby zostać wprowadzone do końca tygodnia.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Informacje Mariusza Piekarskiego sugerują, że po odejściu „duetu” Łukasz Szumowski – Janusz Cieszyński, forsowane jest obranie ostrzejszego kursu i bardziej radykalnych decyzji, co ma doprowadzić do opóźnienia drugiej fali epidemii.

„Z drugiej strony wszyscy z ustaleniami czekają na nowego ministra, który choć bez nominacji – rozpoczyna właśnie rozmowy – dziś m.in z Głównym Inspektorem Sanitarnym” – czytamy.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

We wtorek resort zdrowia poinformował o 763 nowych potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem w Polsce. Poinformowano także o śmierci kolejnych 17 osób w ciągu ostatnich 24 godzin.

rmf24.pl / Kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz