Ukraiński minister obrony Ołeksij Reznikow uważa, że ​​rok 2023 będzie przełomem i że Ukraina wygra wojnę z Rosją. “Mam przeczucie, że wygramy” – oświadczył.

Reznikow udzielił wywiadu telewizji Fox News. W opublikowanym w niedzielę materiale oświadczył, że “ten rok będzie przełomem”. Wyraził opinię, że co najmniej otworzy się droga do zakończenia wojny. “Mam przeczucie, że wygramy tę wojnę, bo walczymy za nasz kraj” – powiedział.

Ukraiński minister zaznaczył, że pierwotne oczekiwania dotyczące ukraińskiej kontrofensywy były “przeszacowane”. Jak dodał, Ukraina stara się nie narażać bez potrzeby życia swoich żołnierzy. “Próbujemy uratować im życie” – powiedział. Rosyjskie wojsko określił mianem “maszynki do mielenia mięsa”.

Reznikow określił trwające działania ukraińskiej armii jako “operację przygotowawczą”. Przyznał, że Rosjanie zbudowali “bardzo silne linie obronne”.

Jego zdaniem, gdy tylko kontrofensywa ruszy pełną parą, zakończy się sukcesem, a Ukraina będzie “o krok bliżej do zwycięstwa”.

Przeczytaj: Reznikow komentuje straty Leopardów [+VIDEO]

Ukraiński minister wyraził przekonanie, że Ukraina zostanie pełnoprawnym członkiem NATO.

“Jestem pewien, że będziemy pełnoprawnym członkiem, ale to zajmie trochę czasu” – powiedział.

Wyraził opinię, że obecność Ukrainy w NATO leży w interesie państw Sojuszu, ponieważ Ukraina wie, jak “pokonać i odstraszyć rosyjskie siły zbrojne”.

Odnosząc się do gróźb nuklearnych ze strony Rosji powiedział, że uważa to za blef.

Zobacz także: ISW: Ukraińska kontrofensywa wstrzymana

foxnews.com / Kresy.pl

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply

  1. Kasper1
    Kasper1 :

    “Wyraził opinię, że obecność Ukrainy w NATO leży w interesie państw Sojuszu, ponieważ Ukraina wie, jak „pokonać i odstraszyć rosyjskie siły zbrojne. Odnosząc się do gróźb nuklearnych ze strony Rosji powiedział, że uważa to za blef.” – W interesie państw Sojuszu jest aby nie musieć odstraszać ani pokonać rosyjskich sił zbrojnych i aby nie zastanawiać się czy groźby użycia rosyjskich sił nuklearnych to blef. To wszystko można osiągnąć TYLKO WTEDY jeżeli Ukraina NIE BĘDZIE członkiem NATO.