Przymusowy mechanizm relokacji jest zagrożeniem dla bezpieczeństwa Polski – oświadczył w środę premier Mateusz Morawiecki. “Zapraszam wszystkie kluby i koła parlamentarne na rozmowę” – napisał.

W środę premier Mateusz Morawiecki odniósł się na Twitterze do kwestii relokacji imigrantów. “Wierzę, że łączy nas Polska, że potrafimy mówić jednym głosem w Europie. Przymusowy mechanizm relokacji jest zagrożeniem dla bezpieczeństwa Polski. Wczoraj o karach finansowych z niego wynikających mówiła Komisarz Ylva Johansson” – napisał.

Szef rządu wyraził opinię, że “skuteczne działania PiS uchroniły nas przed paryskimi wydarzeniami w Warszawie”. “Jasne stanowisko w tej sprawie powinny wyrazić wszystkie siły polityczne. Dlatego zapraszam wszystkie kluby i koła parlamentarne na rozmowę. Polska to nasz skarb, który musimy chronić” – napisał Morawiecki.

Zobacz: 365 tys. zezwoleń na pracę dla cudzoziemców w 2022. 136 tys. dla osób z krajów muzułmańskich

Przeczytaj: Komisarz UE: Nikt Polski nie zmusza do przyjmowania imigrantów, ale solidarność jest obowiązkowa

Nowy unijny mechanizm „obowiązkowej solidarności” zakłada m.in. relokację migrantów i kary finansowe za jej niewykonanie. Państwa, które nie będą chciały ich przyjąć, będą musiały zapłacić 22 tys. euro za każdego nieprzyjętego migranta.

Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński zapowiedział w czerwcu przeprowadzenie referendum w sprawie relokacji migrantów. Konfederacja zaproponowała z kolei rozszerzenie referendum o pytania dotyczące nie tylko relokacji, lecz także całokształtu polityki migracyjnej rządu.

Lider Konfederacji i Ruchu Narodowego Krzysztof Bosak zaprezentował w środę 12-punktowy „pakiet odpowiedzialnej polityki migracyjnej”. Projekt przewiduje m.in. likwidację socjalu dla imigrantów, obowiązek nauki języka polskiego, a także wsparcie repatriacji Polaków z całego świata. „Po pierwsze Polacy” – podkreślił.

Kresy.pl

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply

  1. jaro7
    jaro7 :

    Zwykła ustawka pisowców.Dlaczego nie jest to spotkanie transmitowane na żywo? Bo boja sie Konfederacji która powie wiele mocnych słów i show pisowskiego nie będzie.NIC nie wierzę w to co mówi PiS,KO,Lewica NIC