Polityk niemieckiej partii, która używała w kampanii wyborczej antyislamskiej retoryki, przeszedł na islam.

Jeden z lokalnych polityków Alternatywy dla Niemiec (AfD), partii sprzeciwiającej się islamizacji Niemiec i napływowi imigrantów, przeszedł na islam. Wiadomość o tym wywołała poruszenie w Niemczech i w samej AfD – podało we wtorek Deutsche Welle powołując się na dziennik „Tagesspiegel”.

Politykiem, który konwertował się na islam jest Arthur Wagner, członek prezydium AfD w Brandenburgii. Wagner, niemiecki repatriant z Rosji, do 2015 roku był politykiem CDU, lecz zawiedziony jej polityką przeszedł do AfD. Co ciekawe, w nowej partii zajmuje się kwestiami religijnymi.

Jeszcze w lipcu 2017 roku Wagner deklarował przynależność do organizacji „Chrześcijanie w AfD”. W opublikowanym na YouTube filmie namawiał rosyjskich Niemców do popierania AfD. Jak pisze DW, Wagner krytykował w filmie Angelę Merkel za otwarcie granic dla migrantów, ponieważ przez to „Niemcy stały się innym krajem”. Deklarował, że „naszą misją jest uratować ten kraj”. Niemniej, jak twierdzi „Tagesspiegel” w swoim mieście Falkensee Wagner jest znany z niesienia pomocy uchodźcom, pomimo członkostwa w AfD.

Sam Wagner nie chce mówić o pobudkach, dla których zmienił religię twierdząc, że to jego prywatna sprawa. Rzecznik AfD w wypowiedzi dla Deutsche Welle zadeklarował, że partia nie widzi problemu w tym, że jeden z jej polityków wyznaje islam. „Nie sądzę, żeby było to w ogóle problemem dla większości członków partii. W AfD mamy także muzułmanów” – mówił.

Jak pisze DW, na demonstracjach AfD często widzi się hasło „Islam nie jest elementem kultury Niemiec”. W trakcie jej kampanii wyborczej w ubiegłym roku jeden z liderów partii Alexander Gauland mówił, że „islam jest nie do pogodzenia z wolnościowym i demokratycznym ustrojem Niemiec”.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

CZYTAJ TAKŻE: Niemcy: AfD chce zakazać burek i minaretów

Kresy.pl / DW
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz