Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski twierdzi, że nie posiada wiedzy na temat ewentualnego atakowania przez ukraińskie siły zbrojne celów na terytorium Rosji.

Jak podał w poniedziałek portal Ukraińska Prawda, Wołodymyr Zełenski podczas wywiadu dla greckiego nadawcy ERT został zapytany o to, czy Ukraina prowadziła operacje wojskowe na tyłach wroga. Ukraiński prezydent odparł, że Ukraina przeprowadza operacje wojskowe w swoich granicach, a o jakichkolwiek działaniach na terytorium wroga nic mu nie wiadomo.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

375.18 PLN    (1.7%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

„Jeśli wziąć tymczasowo okupowane terytoria Ukrainy, to uważam, że mamy pełne prawo do podejmowana tych czy innych kroków na naszej ziemi. Wszystko w granicach uznanych międzynarodowo. (O) innych działaniach nie wiem” – powiedział Zełenski.

W ostatnich tygodniach w mediach regularnie pojawiają się kolejne informacje o eksplozjach i pożarach rosyjskich obiektów o znaczeniu militarnym, a także o ostrzałach terenów Rosji graniczących z Ukrainą. Część z tych incydentów rosyjskie władze przypisują działaniom Ukraińców. Ukraińskie władze oficjalnie nie brały odpowiedzialności za te wydarzenia.

Tylko w ostatnich dniach informowano o pożarze obiektu wojskowego w obwodzie biełgorodzkim oraz uszkodzeniu w wyniku sabotażu mostu kolejowego w obwodzie kurskim. W niedzielę doszło do wielkiego pożaru zakładów produkujących amunicję w Permie pod Uralem.

Kresy.pl / pravda.com.ua

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz