Polacy mieli rację przyjmując penalizację „kłamstwa wołyńskiego” – uważają internauci głosujący w sondzie portalu korrespondent.net.

Na popularnym ukraińskim portalu korrespondent.net 8. lutego br. zamieszczono sondę, w której internauci mogą wyrazić swoją opinię na temat polskiego „antybanderowskiego prawa”, czyli nowelizacji ustawy o IPN, która wprowadziła kary za zaprzeczanie zbrodniom ukraińskich nacjonalistów. Jak dotychczas, wyniki sondy wydają się zaskakiwać.

Jak Ukraina powinna zareagować na „antybanderowskie prawo” w Polsce? – brzmi pytanie Korrespondenta. Internauci mają do wyboru 3 odpowiedzi: 1) Ostro, podjąć lustrzane środki; 2) Spokojnie, nie iść na zaostrzenie, zależymy od Polski; 3) Nijak, Polacy przyjęli wszystko prawidłowo.

Do chwili obecnej w sondzie głosowało prawie 20,5 tys. osób, z czego aż 69 proc. (13114 głosów) wybrało odpowiedź trzecią. 16,7 proc. (3153 głosów) chciałoby spokojnej odpowiedzi na polską ustawę, a tylko 14 proc. (2655 głosów) opowiada się za ostrą odpowiedzią. W sondzie wciąż można oddawać głosy.

Portal korrespondent.net jest powiązany z ukraińskim oligarchą Serhijem Kurczenką, który po Majdanie w 2014 roku zbiegł do Rosji.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

CZYTAJ TAKŻE: Szef ukraińskiego MSZ: nie odwrócimy się od Bandery, to nasz bohater

Kresy.pl / Korrespondent
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

4 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. Kojoto
    Kojoto :

    To dobry sygnał, mimo iż wiosny nie czyni. Na Ukrainie jest ogromna liczba ludzi pochodzenia polskiego, i miejmy nadzieję wielka liczna normalnych rusinów, niestety pod butem oligarchów, którzy na chwilę obecną promują banderyzm i nieztety mają się kim wysługiwać.