W parlamencie Ukrainy zasiądzie deputowany z rosyjskim paszportem

Ukraińska Centralna Komisja Wyborcza ustaliła wyniki wyborów uzupełniających do parlamentu Ukrainy w jednomandatowym okręgu nr 50 i uznała wybór Andrija Aksjonowa na deputowanego. Ukraińskie media przypisują nowemu deputowanemu prorosyjskie poglądy i posiadanie rosyjskiego paszportu.

Jak podaje agencja UNIAN, na piątkowym posiedzeniu wszyscy członkowie Centralnej Komisji Wyborczej podpisali protokół o ustaleniu wyników wyborów w okręgu wyborczym nr 50 leżącym w obwodzie donieckim na wschodzie Ukrainy. CKW za zwycięzcę wyborów uznała Andrija Aksjonowa, obecnego mera miasta Dobropole.

Aksjonow startował z ramienia partii Porządek i otrzymał prawie 20 tys. głosów (65,46%). Drugie miejsce zajął Wałentyn Rubin z Partii Szarija (13%), a trzecie Julija Kuźmenko z Europejskiej Solidarności z 6,69% głosów (Kuźmenko jest jedną z podejrzanych w głośnej sprawie o zabójstwo dziennikarza Pawła Szeremeta).

Według agencji UNIAN dziennikarz i członek ukraińskiej delegacji w Trójstronnej Grupie Kontaktowej Denys Kazanski zarzucał Aksjonowowi, że w 2014 roku był jednym z organizatorów separatystycznego referendum we wsi, w której był sołtysem. Oprócz tego twierdził, że Aksjonow przyjął rosyjski paszport, co potwierdziła Służba Bezpieczeństwa Ukrainy.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Jak podawaliśmy, 28 marca wybory uzupełniające do parlamentu Ukrainy odbyły się również w okręgu wyborczym nr 87 w obwodzie iwanofrankiwskim. Wygrał je po zażartej walce były mistrz świata siłaczy Wasyl Wirastiuk, którego wystawiła rządząca partia Sługa Narodu.

Kresy.pl / unian.ua

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz