Zamaskowany mężczyzna w centrum ukraińskiej stolicy zastrzelił 3-letniego syna Wjaczesława Sobolewa, deputowanego kijowskiej rady obwodowej.

Do zabójstwa doszło w niedzielę wieczorem na skrzyżowaniu ulic Tołstoja i Tarasiwskiej. Jak podaje Ukraińska Prawda, powołując się na świadka zdarzenia, ubrany na czarno, zamaskowany mężczyzna oddał jeden strzał w kierunku samochodu „Range Rover”, który w tym momencie ruszał po zmianie świateł sygnalizacji z czerwonego na zielone. Po egzekucji zabójca wsiadł do samochodu osobowego i odjechał.

Po postrzale z „Range Rovera” wysiadł mężczyzna z dzieckiem na ręku nawołując do wezwania karetki pogotowia. Dziecko w tym czasie krzyczało. Mężczyzna wszedł później z dzieckiem do pobliskiej restauracji „Mario” i tam oczekiwał na pogotowie i policję. Jak podała kijowska policja, 3-letni chłopiec zmarł w drodze do szpitala.

O godzinie 17.15 czasu miejscowego policja rozpoczęła operację poszukiwania zabójcy. Funkcjonariusze przepytują świadków i ustalają, czy zdarzenie nagrały kamery monitoringu.

Jak później okazało się, ojcem zabitego dziecka jest Wjaczesław Sobolew, przedsiębiorca i deputowany kijowskiej rady obwodowej wybrany z listy partii Petra Poroszenki. Według policji to on był celem zamachu, lecz zabójca trafił w jego syna. Sobolew był w przeszłości m.in. zastępcą mera Doniecka i wiceprezesem zarządu Naftohazu – ukraińskiego giganta w branży paliwowej. Restauracja „Mario”, obok której nastąpił zamach, jest jego własnością. Jak pisze portal Strana.ua, w ostatnich latach prowadzono przeciwko niemu aktywną kampanię dyskredytacji, co może wskazywać, że jest zamieszany w ostry konflikt biznesowy.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

CZYTAJ TAKŻE: W Kijowie zamknięto most – mężczyzna z bronią grozi jego wysadzeniem

Kresy.pl / Ukraińska Prawda / Strana.ua
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz