Doradcy szefa ukraińskiego MSW Antonowi Heraszczence dostało się za upublicznianie informacji, które mogą być przydatne rosyjskiej armii.

Jak podała w poniedziałek Ukraińska Prawda, rzeczniczka kijowskiego oddziału Państwowej Służby ds. Sytuacji Nadzwyczajnych (DSNS) Switłana Wodołaha ostro skrytykowała w mediach społecznościowych Antona Heraszczenkę, doradcę ministra spraw wewnętrznych Ukrainy. Według niej Heraszczenko upubliczniając informacje o skutkach rosyjskich ostrzałów może przyczyniać się do korygowania ognia przez Rosjan.

Wodołaha wezwała Heraszczenkę do większej wstrzemięźliwości w informowaniu opinii publicznej w transmisji na żywo na Facebooku z kijowskiej dzielnicy Padół, gdzie doszło do ostrzału budynku mieszkalnego.

“Szanowni koledzy, to Kijów, znowu ostrzał, znowu czteropiętrowiec, znowu są zabici, ale teraz zwracam się do Antona Heraszczenki, który pozycjonuje się jako pomocnik albo doradca ministra spraw wewnętrznych. Pan po raz trzeci dzisiaj przekazuje rosyjskim okupantom punkty, w które nie wcelowali, a po raz trzeci podaje dokładny adres, gdzie trafiły pociski wroga. Dosyć!” – powiedziała w emocjonalnej wypowiedzi rzeczniczka kijowskiego DSNS.

Wodołaha zaznaczyła, że nie obawia się zwolnienia z pracy za swoją wypowiedź, mimo iż Heraszczenko może do tego doprowadzić.

Anton Heraszczenko nie odniósł się dotąd do zarzutów Switłany Wodołahy.

Jak podał w poniedziałek mer Kijowa Witalij Kliczko, dzisiaj rano pocisk trafił w 8-piętrowy budynek w dzielnicy Obołoń. Zginęła jedna osoba a 10 zostało rannych. Z budynku ewakuowano około 70 mieszkańców. W Kureniwce w wyniku upadku odłamków rakiety na drogę zginęła jedna osoba, a 6 zostało rannych. Zniszczony został trolejbus, w którym nie było ludzi. Rosjanie ostrzelali także w Kijowie zakłady Antonowa.

Według Ukraińskiej Prawdy Anton Heraszczenko jako pierwszy podał adres ostrzelanego miejsca w dzielnicy Obołoń i zamieścił zdjęcie z tego miejsca.

CZYTAJ TAKŻE: Doradca ukraińskiego MSW: Rosja wystrzeliła z terytorium Białorusi rakiety Iskander w kierunku Ukrainy

Kresy.pl / Ukraińska Prawda

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply