Trump: Zełenski zamierza dogadać się z Putinem, to rozsądny facet [+VIDEO]

Prezydent USA Donald Trump zapowiedział, że jego ukraiński odpowiednik Wołodymyr Zełenski „wkrótce” odwiedzi Biały Dom. Amerykański prezydent nazwał Zełenskiego „rozsądnym facetem”, który chce dogadać się z Putinem.

Trump odpowiadając w piątek przed Białym Domem na pytania dziennikarzy został zapytany przez Mychajłę Komadowskiego z Głosu Ameryki o radę dla Wołodymyra Zełenskiego, w jaki sposób ma rozmawiać z Władimirem Putinem, by zakończyć wojnę w Donbasie. W odpowiedzi Trump przyznał, że Zełenski „ma zamiar zawrzeć porozumienie z Putinem”. Amerykański prezydent potwierdził, że Zełenski zostanie zaproszony do Białego Domu i wyraził przypuszczenie, że do wizyty dojdzie wkrótce. „On jest rozsądnym facetem. Chce pokoju na Ukrainie” – powiedział Trump o ukraińskim prezydencie.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

7549.32 PLN    (34.31%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Jednak jak powiedział w piątek dziennikarzom William Taylor, p.o. charge d’affaires USA na Ukrainie, data spotkania Trumpa z Zełenskim nie została jeszcze ustalona. Dyplomata wskazał, że w najbliższym czasie przywódcy USA i Ukrainy dwukrotnie znajdą się w tym samym miejscu – najpierw 1. września w Polsce podczas obchodów rocznicy rozpoczęcia II wojny światowej, a później w Nowym Jorku. Taylorowi najpewniej chodziło o obecność Zełenskiego na 74. sesji Zgromadzenia Ogólnego Narodów Zjednoczonych, która odbędzie się w dniach 24-28. września br. „Mamy nadzieję, że prezydenci będą mieli inne okazje do spotkania się i rozmowy, ale oprócz tych dwóch nie zdecydowaliśmy się jeszcze na inne” – mówił przedstawiciel USA. Według niego daty wizyty Zełenskiego w Białym Domu wciąż nie ustalono, choć trwają konsultacje w tej sprawie.

Kresy.pl / Reuters / Ukrinform / Twitter

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz