Kierujący Biurem Prezydenta Ukrainy Andrij Jermak spotkał się w Mińsku z zastępcą szefa Administracji Prezydenta Rosji Dmitrijem Kozakiem.

Przedstawiciele prezydentów Ukrainy i Rosji omawiali możliwość przeprowadzenia kolejnej wymiany jeńców i innych osób zatrzymanych przez armie i służby specjalne obu państw. „W trakcie spotkania strony omówiły kwestie wzajemnego uwolnienia zatrzymanych osób w formacie <<wszyscy za wszystkich>> w sprawie czego porozumieli się liderzy <<czwórki normandzkiej>> na szczycie w Paryżu w grudniu 2019 roku” – komunikat służby prasowej prezydenta Ukrainy zacytowała w niedzielę agencja informacyjna UNIAN.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Przy czym strona ukraińska zapewnia, że Jermak będzie dążył do przeprowadzenia kolejnej wymiany jeszcze w marcu. Jednocześnie obie strony zadeklarowały potrzebę dalszych negocjacji w sprawie realizacji wszystkich postanowień grudniowego szczytu w sprawie rozwiązania konfliktu w Donbasie.

Wcześniej prezydent Wołydmyr Zełenski oświadczył, że dokłada wszelkich starań by kolejne spotkanie w formacie normandzkim, to jest z przywódcami Rosji, Francji i Niemiec, odbyło się jeszcze przed końcem kwietnia. Jednak wkrótce po tym minister spraw zagranicznych Ukrainy Wadym Prystajko stwierdził, że szczyt może odbyć się później.

Ostatnia wymiana jeńców między Rosją a Ukrainą odbyła się pod koniec grudnia. Najszerszą taką wymianę przeprowadzono we wrześniu zeszłego roku.

unian.net/kresy.pl

 
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz