Kierujący Biurem Prezydenta Ukrainy Andrij Jermak spotkał się w Mińsku z zastępcą szefa Administracji Prezydenta Rosji Dmitrijem Kozakiem.

Przedstawiciele prezydentów Ukrainy i Rosji omawiali możliwość przeprowadzenia kolejnej wymiany jeńców i innych osób zatrzymanych przez armie i służby specjalne obu państw. „W trakcie spotkania strony omówiły kwestie wzajemnego uwolnienia zatrzymanych osób w formacie <<wszyscy za wszystkich>> w sprawie czego porozumieli się liderzy <<czwórki normandzkiej>> na szczycie w Paryżu w grudniu 2019 roku” – komunikat służby prasowej prezydenta Ukrainy zacytowała w niedzielę agencja informacyjna UNIAN.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Przy czym strona ukraińska zapewnia, że Jermak będzie dążył do przeprowadzenia kolejnej wymiany jeszcze w marcu. Jednocześnie obie strony zadeklarowały potrzebę dalszych negocjacji w sprawie realizacji wszystkich postanowień grudniowego szczytu w sprawie rozwiązania konfliktu w Donbasie.

Wcześniej prezydent Wołydmyr Zełenski oświadczył, że dokłada wszelkich starań by kolejne spotkanie w formacie normandzkim, to jest z przywódcami Rosji, Francji i Niemiec, odbyło się jeszcze przed końcem kwietnia. Jednak wkrótce po tym minister spraw zagranicznych Ukrainy Wadym Prystajko stwierdził, że szczyt może odbyć się później.

Ostatnia wymiana jeńców między Rosją a Ukrainą odbyła się pod koniec grudnia. Najszerszą taką wymianę przeprowadzono we wrześniu zeszłego roku.

unian.net/kresy.pl

 

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz