15 osób zginęło a 11 zostało rannych w wyniku pożaru, który wybuchł w nielegalnym domu seniora w Charkowie na Ukrainie.

Jak podaje agencja Ukrinform, do pożaru jednopiętrowego budynku doszło w czwartek około godziny 15 czasu lokalnego. Pożar wybuchł na pierwszym piętrze i objął powierzchnię 100 metrów kwadratowych. Do gaszenia pożaru skierowano 7 wozów i 28 strażaków. Po niecałej godzinie ogień ugaszono. Na miejscu ujawniono ciała 15 osób. Kolejnych 11 odniosło obrażenia; 5 z nich trafiło do szpitala. Dwie hospitalizowane osoby są w stanie średnio ciężkim.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przeakż 1% podatku

Okazało się, że spalony budynek był wykorzystywany jako dom seniora, który funkcjonował bez jakichkolwiek pozwoleń. „Nie ma takiej struktury, takiej instytucji w żadnym rejestrze Ukrainy. Nie wiemy, kto i dlaczego zgromadził te osoby w jednym miejscu. Należy to wyjaśnić. Nie ma żadnych danych o tym, ile osób w ogóle tam przebywało” – powiedział agencji Ukrinform dyrektor departamentu ochrony socjalnej ludności państwowej administracji obwodu charkowskiego Jurij Szparaha.

Obecnie miejscowi urzędnicy zajmują się zapewnieniem ocalałym dachu nad głową – mają oni zostać przeniesieni do szkolnego internatu.

Ukraińska policja ustaliła, że właściciel budynku posiada jeszcze co najmniej jeden nielegalnie działający dom seniora. Władze Charkowa obiecały działania zmierzające do ujawnienia wszystkich nielegalnych hospicjów i centrów rehabilitacji w mieście.

Piątek 22 stycznia ogłoszono w Charkowie dniem żałoby.

W związku z pożarem premier Ukrainy Denys Szmyhal zwołał nadzwyczajne posiedzenie rządu. Zdecydowano na nim o powołaniu komisji, która ustali przyczyny pożaru.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

CZYTAJ TAKŻE: Wielkie pożary na Ukrainie

Kresy.pl / Ukrinform

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz