Liczna grupa nielegalnych imigrantów z Wietnamu próbowała w środę przedrzeć się na Słowację z terytorium Ukrainy. Zapobiegli temu funkcjonariusze Państwowej Służby Granicznej Ukrainy (DPSU). – podał portal Galinfo.

Jak poinformowała Państwowa Służba Graniczna Ukrainy, ukraińscy pogranicznicy zostali zaalarmowani przez urządzenia sygnalizacyjne zamontowane na granicy. Na miejsce wysłano patrol z oddziału „Onokiwci” . Funkcjonariuszom udało się zatrzymać grupę, która zdążyła pokonać przygraniczne ogrodzenie. Zatrzymani, wśród których było 12 mężczyzn i 4 kobiety, nie mieli przy sobie żadnych dokumentów. Jak twierdzili, byli obywatelami Wietnamu.

Nielegalnych imigrantów przewieziono do oddziału PDSU w celu przeprowadzenia odpowiednich procedur filtracyjnych. Po ustaleniu ich personaliów i ustaleniu okoliczności próby nielegalnego przekroczenia granicy, zostaną oni pociągnięci do odpowiedzialności administracyjnej.

Przypomnijmy, że we wtorek grupa około 20 nieznanych sprawców próbowała zablokować patrol ukraińskich pograniczników w rejonie starożynieckim obwodu czerniowieckiego, przy granicy z Rumunią. Następnie, napastnicy zaatakowali funkcjonariuszy, którzy według oficjalnego komunikatu musieli otworzyć ogień. Jeden z napastników został ranny w plecy i został przewieziony do szpitala. Ukraińskie służby nie podały, jaki charakter miała grupa osób, która starła się z ukraińskimi pogranicznikami. Poinformowano jednak, że działania pograniczników w rejonie granicznym „wywołują agresywną reakcję ze strony ugrupowań przestępczych”.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

CZYTAJ TAKŻE: Podlaskie: 9 nielegalnych imigrantów z Wietnamu w tirze z drewnem opałowym

Kresy.pl / Galinfo
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz