Merkel pogratulowała Poroszenko

Mimo, że urzędujący prezydent Ukrainy Petro Poroszenko wyraźne przegrał pierwszą turę wyborów otrzymał gratulacje od niemieckiej kanclerz.

Angela Merkel odbyła w poniedziałek rozmowę telefoniczną z prezydentem Ukrainy. Według ukraińskiej agencji informacyjnej UNIAN rozmowa odbyła się z inicjatywy Berlina. Niemiecka kanclerz miała pogratulować Poroszence wejścia do drugiej tury wyborów prezydenckich. Zrobiła tak mimo iż w pierwszej turze Poroszenko otrzymał dwukrotne mniejsze poparcie niż jej zwycięzca, aktor i komik Władimir Zełenski.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

Merkel miała też podkreślić „uczciwość” i rywalizacyjny charakter ukraińskich wyborów prezydenckich. Co znaczące, z komunikatu strony ukraińskiej wynika, że mimo słabej pozycji urzędującego prezydenta, Merkel omawiała z nim ważne kwestie polityczne, w tym dalsze kroki w ramach formatu normandzkiego. Ta formuła negocjacji w sprawie konfliktu w Donbasie obejmuje przywódców Francji, Niemiec, Rosji i Ukrainy. Niemcy zadeklarowały zainteresowanie przyspieszeniem realizacji porozumień mińskich, uwolnienia jeńców i organizacją misji pokojowej ONZ na terenie wschodniej Ukrainy.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przekaż 1% podatku

Według służby prasowej ukraińskiego prezydenta podziękował on Merkel za zainteresowanie sprawami Ukrainy.

unian.net/kresy.pl

[kkstarratings][kkstarratings][kkstarratings][kkstarratings][kkstarratings][kkstarratings]

Czytaj kolejny artykuł
4 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz