W Zaporożu pomnik wodza bolszewików otrzymał nową głowę. Według mieszkańców miasta przypomina ona lico byłego prezydenta Ukrainy.

Ukraińska agencja informacyjna UNIAN napisała w środę o nietypowym pomniku jaki pojawił się na terenie prywatnego ośrodka wypoczynkowego w Zaporożu. Według mieszkańców położonego na wschodzie Ukrainy miasta, którzy masowo zamieszczają zdjęcie pomnika na portalach społecznościowych, przedstawia on Petro Poroszenkę, który do maja był prezydentem kraju.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

UNIAN przytacza relacje miejscowych mediów twierdzących, że pomnik Poroszenki jest efektem swoistego recyclingu. Figura była niegdyś pomnikiem Włodzimierza Lenina. Jednak po przemianach politycznych na Ukrainie wywołanych przez rewolucję w 2014 r. nieznani sprawcy odłupali głowę posągu.

Pomnik stał uszkodzony przez kilka lat. Ktoś wykorzystał jego korpus dorabiając do niego nową głowę, którą przytwierdzono kilka dni temu. Pomnik został także pomalowany. Na klapie garnituru postaci namalowano godło Ukrainy.

Nie wiadomo kto jest rzeźbiarzem, który przygotował nową głowę dla pomnika, ani czy przedstawia ona właśnie wizerunek Poroszenki. Urzędnicy Departamentu Kultury i Turystyki urzędu miasta Zaporoża twierdzą tylko, że pomnik znajduje się na prywatnym terenie, a jego przeróbka nie została opłacona z miejskiego budżetu.

Czytaj także: Makijaż dla Lenina – oryginalna renowacja popiersia wodza bolszewików na Białorusi [+FOTO]

unian.net/kresy.pl

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz