W jednym z supermarketów w ukraińskiej stolicy musiała interweniować policja, ponieważ mężczyzna, któremu ochrona zwróciła uwagę na brak maseczki, wdał się w kłótnię, podczas której zaczął grozić użyciem granatu.

Jak podała w piątek agencja informacyjna Unian, kijowska policja otrzymała zawiadomienie, że w supermarkecie na ulicy Kudriaszowa doszło do konfliktu pomiędzy klientem a pracownikiem sklepu, podczas którego klient wyciągnął przedmiot podobny do granatu i zaczął grozić jego użyciem. Na miejsce natychmiast skierowano grupę funkcjonariuszy wraz z pirotechnikami.

Po przybyciu na miejsce okazało się, że klient wybrał się do sklepu bez odpowiedniego przykrycia nosa i ust, co spotkało się z reakcją ochroniarza, który poprosił go o nałożenie maseczki. Mężczyzna zignorował jego uwagi, a gdy doszło między nimi do sprzeczki, wyciągnął z kieszeni granat i zaczął grozić, że go zdetonuje.

Policjanci zatrzymali krewkiego klienta, którym okazał się 38-latek pochodzący z obwodu czerkaskiego. Znaleziono przy nim granat RGD-5 oraz dwie rakiety sygnalizacyjne. Zostały one skonfiskowane i będą poddane ekspertyzie. Policja ma zamiar ustalić pochodzenie tych przedmiotów.

W wyniku incydentu nie było poszkodowanych. Zatrzymanemu mężczyźnie grozi do 8 lat więzienia.

Obowiązek noszenia masek w miejscach publicznych wprowadzono na Ukrainie od początku kwietnia. Jak pisaliśmy, zdaniem ukraińskiego premiera Denysa Szmyhala Ukraińcy będą musieli przyzwyczaić się do życia w nowych warunkach, w tym do noszenia maseczek na twarzach. Przewidywał on, że ich noszenie będzie konieczne przez co najmniej dwa lata.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

CZYTAJ TAKŻE: Ukraina: granatami wymierzył sprawiedliwość na sali sądowej – dwie osoby nie żyją

Kresy.pl / Unian / kyiv.npu.gov.ua
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz